Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Deszczowy i chłodny weekend

Główne zdjęcie
Chmura deszczowa na zachodzącym słońcu

Weekend będzie przede wszystkim chłodny i deszczowy. Niemal w całym kraju będą występować przelotne opady deszczu i burze, a temperatura w dzień nie będzie przekraczać 24°C. Odczujemy także umiarkowany i często porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu. W sobotę i niedzielę wysoko w Tatrach może padać deszcz ze śniegiem.

W piątek Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z układem niżowym nad północną Skandynawią i Morzem Północnym.  Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front okluzji. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotnie popada, miejscami możliwe burze z gradem. Wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz do około 25 mm. Temperatura maksymalna około 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni oraz północno-zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h. 

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem w Łomży i powiecie łomżyńskim. Zjawisko może wystąpić od godz. 13 do godz. 22.w piątek.

W sobotę prawie cała Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko przejściowo zaznaczą się płytkie zatoki niżowe i strefy frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu będzie napływało coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Spodziewane jest wahania ciśnienia. 

W rejonie Łomży zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego z lokalnymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna  w granicach 20°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, w napływającym z północnego zachodu chłodnym powietrzu polarnym morskim. 

W pólnocno-wschodniej części kraju spodziewane zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni oraz północno-zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 65 km/h. Po południu ciśnienie zacznie rosnąć. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę