Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

„Na ciocię” chciał przechytrzyć policję

20-latek próbował zmylić policjantów, gdy zaparkował na jednej z posesji w Piątnicy. Chciał odwiedzić „ciocię” oznajmił policjantom, ale „ciocia” nie rozpoznała kuzyna i zaczęły się kłopoty. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci informują o zdarzeniu, które miało miejsce w czwartkowe popołudnie w Piątnicy. Zainteresowało ich audi, które na widok policyjnego patrolu zjechało na najbliższą posesję. Zaciekawiło to funkcjonariuszy, więc udali się za nim.  Siedzący za kierownicą 20-latek tłumaczył, że przyjechał do cioci w odwiedziny. Niestety „ciocia” nie kryła zdziwienia z „kuzyna” i oznajmiła policjantom, że nie zna mężczyzny. Chęć schowania się tylko zmotywowała mundurowych.
Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który za jazdę pod wpływem alkoholu, został mu orzeczony w tym roku. Dalsza kontrola wykazała inne przewinienia. Funkcjonariusze w portfelu mężczyzny znaleźli przezroczystą torebkę z białym proszkiem, a kolejne narkotyki wywęszył pies Pakiet, który przyjechał ze swoim przewodnikiem. Czworonożny funkcjonariusz wskazał mundurowym fotel kierowcy, gdzie znajdowała się druga przezroczysta torebka z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania substancji psychotropowych oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Od 20-latka została również pobrana krew do badań i od jej wyników zależy czy mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem narkotyków.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę