Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Poseł Gwiazdowski nowym pełnomocnikiem PiS w okręgu

Główne zdjęcie
Poseł Kazimierz Gwiazdowski

Komitet Polityczny PiS zdecydował, o zmianie struktury organizacyjnej Partii w terenie. Z dotychczasowych 41 okręgów powstało 94. Nowoutworzonym łomżyńsko-suwalskim pokieruje poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Na wtorkowym powiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości przyjęto nową strukturę partii w terenie. Od 1 lipca okręgi PiS mają pokrywać się z okręgami senackimi. Wcześniej zdecydowano, że pełnomocnikami nie mogą być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne, czy być członkami prezydium Sejmu lub Senatu. Oznacza to, że dotychczasowy pełnomocnik wojewódzki wiceminister Dariusz Piontkowski nie mógł kontynuować zadania. Ponadto wmiejsce jednego powstały trzy okręgi. Szefem łomżyńsko-suwalskiego został poseł pochodzący z Radziłowa Kazimierz Gwiazdowski. W pozostałych okręgach szefami zostali marszałek województwa Artur Kosicki i Jacek Bogucki.

Powołano także opiekunów województw. Tę rolę w województwie podlaskim otrzymał Jacek Sasin. Zdecydowano, że opiekunowie będą pochodzić z innych regionów, aby mieli inne spojrzenie i nie byli uwikłani w logalne wojenki. Sekretarz generalny Krzysztof Sobolewski tłumaczył, że „osoby te będą nadzorować przebieg zmian strukturalnych w Prawie i Sprawiedliwości oraz działalność nowych pełnomocników okręgowych”.

Zmiany zaczną działać od 1 lipca br., a przekazanie spraw i dokumentacji oraz objęcie nadzoru nad okręgami ma się dokonać do końca lipca 2022 roku. 

Zdaniem obserwatorów oznacza to przygotowywanie się Prawa i Sprawiedliwości do wyborów. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę