Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dlaczego warto wybrać polskie wycieraczki do swojego auta?

Każdy samochód wymaga serwisowania i wymiany elementów eksploatacyjnych. Wymiana zużytych podzespołów, części, filtrów i płynów ma wpływ na bezpieczeństwo i na sprawność pojazdu. Decyzje zakupowe, podejmowane przez kierowców, mają wpływ nie tylko na trwałość zastosowanych rozwiązań. Mają też wpływ na gospodarkę kraju. Przykładem mogą być wycieraczki samochodowe. Dlaczego warto kupować polskie wycieraczki samochodowe?

W Polsce jest zarejestrowanych ponad 20 mln samochodów osobowych, a także kilka milionów aut ciężarowych i autobusów. Każdy z tych pojazdów wymaga regularnej wymiany wycieraczek samochodowych.

Jeśli kierowca kupuje dobre wycieraczki samochodowe, ze średniej i wyższej półki cenowej, to wymienia je średnio do dwóch razy do roku. Jeśli kupuje najtańsze wycieraczki w supermarketach i w Internecie, to wymienia je jeszcze częściej.

Kiedy przemnoży się taką ilość kupowanych wycieraczek samochodowych przez ilość samochodów, to widać, że każdego roku na polskim rynku sprzedawanych jest blisko sto milionów sztuk wycieraczek samochodowych.

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać? Markowe, najtańsze, polskie czy zagraniczne?

Polski kierowca ma ogromny wybór wycieraczek samochodowych. Może je kupować w sklepach motoryzacyjnych, w hipermarketach i w sklepach internetowych. Wśród jakich produktów można wybierać? Jaki wpływ na gospodarkę mają takie wycieraczki samochodowe?

 • Najtańsze wycieraczki samochodowe, bezmarkowe, albo produkowane pod markami sieci sklepów. Można je kupić za kilkanaście złotych. Najczęściej produkowane z najtańszych materiałów, mało trwałe. Trzeba je często wymieniać, bo szybko się zużywają i hałasują. Nie zawsze pasują. Z trudem się je montuje. Gospodarka zyskuje jedynie na podatkach od sprzedaży i importu.

 • Wycieraczki samochodowe ze średniej i wyższej półki, produkowane przez znane marki. Produkty dedykowane do konkretnych aut. Świetnie pasują i są wysokiej jakości. Doskonale sprawdzają się w pracy. Niestety, kosztują nawet 80 - 100 zł za sztukę. I też się zużywają zwykle po 6 - 8 miesiącach pracy. Gospodarka zyskuje jedynie na podatkach od sprzedaży, bo markowe wycieraczki znanych producentów są zazwyczaj produkowane w innych krajach UE. Firmy, importujące wycieraczki samochodowe do Polski, zatrudniają co najwyżej specjalistów od sprzedaży.

 • Polskie wycieraczki samochodowe ze średniej półki. Cechują się jakością, porównywalną z markowymi wycieraczkami zachodnimi. Równocześnie są od nich o połowę tańsze. W ofercie niektórych producentów są wycieraczki dedykowane do konkretnych modeli, co sprawia, że idealnie do nich pasują. Gospodarka zyskuje na podatkach od sprzedaży i płaconych przez firmę, mającą siedzibę na terenie Polski. Polskie firmy, oferujące wycieraczki samochodowe, zatrudniają fachowców z wielu dziedzin, nie tylko z dziedziny sprzedaży. Zatrudniają także inżynierów, którzy opracowują nowe rozwiązania techniczne. Rozwijają też swoją markę.

Dlaczego warto kupić polskie wycieraczki samochodowe?

Powtórzymy najważniejsze argumenty:

 • Bo ich jakość jest porównywalna z wycieraczkami znanych producentów zachodnich;

 • Kosztują zazwyczaj połowę tego co wycieraczki znanych producentów zachodnich;

 • Firmy płacą podatki w Polsce i rozwijają się, tworząc nowe miejsca pracy;

 • Być może w przyszłości rozwiną się w duże przedsiębiorstwa, sprzedające swoje

 • Produkty do wielu krajów świata.

Kapitał ma narodowość i warto wspierać swoje marki, tak jak czynią to kraje bogate i rozwinięte. W ten sposób rozwija się krajowy potencjał gospodarny i naukowo - techniczny.

Wycieraczki samochodowe polskiej marki Oximo

Najbardziej znaną marką polskich wycieraczek samochodowych jest Oximo. Dlaczego? Od samego początku swojego istnienia, firma postawiła na wysoką jakość swoich produktów. Dzięki temu w ofercie Oximo można znaleźć wycieraczki samochodowe dedykowane do kilkuset modeli aut. A zatem idealnie do nich pasujące.

Wycieraczki samochodowe Oximo są produkowane z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, takich jak pokrycie pióra teflonem czy wykonanie mieszanki gumy z dodatkiem silikonu. Wpływa to na skuteczność pracy, trwałość i cichą pracę wycieraczek samochodowych.

Do produkcji wycieraczek samochodowych Oximo wykorzystywana jest guma wysokiej klasy, stal odporna na korozję oraz wzmocnione tworzywa sztuczne, bardziej odporne na zniszczenie. Precyzja wykonania sprawia, że zastosowane mocowania i adaptery można łatwo zastosować w autach. Wycieraczki samochodowe Oximo pasują do ponad 99 procent samochodów, poruszających się po polskich drogach. W ofercie Oximo znaleźć można także wycieraczki samochodowe do aut ciężarowych, autobusów czy aut klasycznych.

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę