Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Przejście na Kościuszki skończone

Drogowcy zakończyli prace przy przejściu dla pieszych na placu Kościuszki. W efekcie nieznacznie przesunięto je i zwężono zjazd z ronda. Kierowców czeka jeszcze zmiana organizacji ruchu.

Jeszcze w poniedziałek pracownicy MPGKiM ustawiali ostatnie słupki kierunkujące przejście pieszych przez ulice Zjazd. Tym samym zakończono prace przy odsunięciu przejścia dla pieszych od ronda Kościuszki. Ma to związek z wypadkiem jaki zdarzył się 1 grudnia 2021 roku. W tym bowiem miejscu mężczyzna wszedł wprost pod nadjeżdżający ciągnik siodłowy, a wypadł spod samochodu przy szkole muzycznej. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Specjalna komisja złożona z zarządcy drogi, policji i innych służb ratowniczych zdecydowała, aby cofnąć nieznacznie przejście. Chodzi o to, aby osoba idąca chodnikiem wzdłuż ogrodzenia II LO nie mogła wprost wejść na przejście dla pieszych. 

Jak widać na zdjęciach, po przeprowadzonych pracach, zwężeniu uległ zjazd z ronda. W związku z tym planowana jest także zmiana organizacji ruchu na placu Kościuszki. Chodzi o to, aby pojazdy jadące wewnętrznym pasem nie mogły wyjechać w ulicę Zjazd. Dlatego zarządca, po konsultacji z policją, chce wprowadzić tam linię ciągłą oddzielającą pasy ruchu. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę