Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

18-latek na podwójnym gazie i bez uprawnień wjechał w płot

Dwóch kierowców bez prawa jazdy, ale za to po alkoholu, zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Jeden z kierowców uderzył w płot, drugiego zatrzymali policjanci jak „chciał wrócić do domu”.

Patrolujący w sobotnią noc ulicę Nowogrodzką policjanci zauważyli kierowcę mercedesa, który z piskiem opon skręcał w jedną z osiedlowych ulic. Mundurowi zawrócili za pojazdem i zobaczyli, że kierowca wjechał w ogrodzenie posesji. Kierowcy nic się nie stało, ale policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 18-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że łomżanin nie posiada prawa jazdy. 

Drugiego nietrzeźwego, po zgłoszeniu od obywatela, zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Jedwabnem w pobliżu miejscowości Stryjak. Okazało się, że 36-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec gminy Przytuły nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko jedno piwo, ale na pusty żołądek, a chciał wrócić do domu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenia.

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę