Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Rekordowy 1% za 2021 w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Źródło: KAS

Rekordowe 27,5 mln zł trafi w tym roku do organizacji pożytku publicznego (OPP) z przekazywanego przez podlaskich podatników 1 proc. podatku - wynika z wyliczeń Krajowej Administracji Skarbowej. Od momentu pojawienia się takiej możliwości OPP otrzymały łącznie od podatników z naszego województwa 228 mln zł.

Podlaska KAS podsumowała dane dotyczące tegorocznego przekazywania 1 proc. podatku na wybrane organizacje pożytku publicznego. Każdy podatnik może przekazać 1 proc. swojego podatku dla wybranej organizacji OPP. Od lat rośnie liczba osób, które się na to decydują, a wraz z tym zwiększa się także kwota, która trafia do OPP.

W PIT-ach za ubiegły rok prawie 411 tys. podatników z woj. podlaskiego zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że rok wcześniej takich osób było 390 tys., o ponad 21 tys. wzrosła liczba podatników – darczyńców. Wzrosła i to znacznie, bo aż o ponad 3,5 mln złotych kwota, którą otrzymały OPP. W ubiegłym roku podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 24 mln zł, a w zeznaniach za 2021 rok było to już ponad 27,5 mln zł. Najwyższa kwota przekazana na OPP przez jednego podatnika w naszym województwie wyniosła 98 076 zł. 

Podatnicy przekazali więc 92 proc. pieniędzy, które w ogóle mogłyby trafić do OPP, gdyby każdy podatnik zdecydował się to zrobić.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę