Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Nieważne unieważnienie przetargu na elektryki

Busnex Poland, dostawca 2 autobusów elektrycznych do Łomży i jednocześnie oferent, którego propozycja na kolejnych 6 została odrzucana informuje w komunikacie, że Krajowa Izba Odwoławcza w całości uwzględniła jego argumentację i nakazała samorządowi powtórzenie oceny ofert.

Miasto Łomża pod koniec maja unieważniło przetarg na dostawę 6 autobusów elektrycznych. Z uzyskanych wowczas informacji wynikało, że chodziło o błędy formalne, polegające na niewłaściwym formularzu oferty. Oferent Busnex Poland nie zgodził się z argumentacją. Stwierdził, że unieważniono postępowanie, mimo iż wpłynęła w nim oferta spełniająca wszystkie wymogi formalne i mieszcząca się w budżecie zamawiającego. Firma zdecydowała się na złożenie odwołania do KIO i wygrała spór z miastem. 

„Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła, iż nie było podstaw do unieważnienia przetargu na dostawę do Łomży kolejnych autobusów elektrycznych. Wskazała także samorządowi konieczność powtórzenia oceny ofert. Tym samym wybór dostawcy sześciu „elektryków” czeka na ponowne rozstrzygnięcie” - czytamy w komunikacie Busnex Poland.

W tzw. międzyczasie, na początku czerwca, Miasto Łomża ogłosiło nowy przetarg na dostawę 6 autobusów elektrycznych. Z informacji uzyskanych w ratuszu wynika, że w związku z unieważnieniem unieważnienia, Miasto Łomża zgodnie z zaleceniem KIO ponownie przeprowadzi ocenę ofert, a czerwcowy przetarg unieważni.

Przypomnijmy w majowym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, właśnie z firmy Busnex Poland. W listopadzie ubiegłego roku z tą firmą miasto podpisało umowę na dostawę 2 autobusów elektrycznych Yutong. Zakup wszystkich autobusów jest realizowany w ramach projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę