Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Młodych też można oszukać

Blisko 900 zł straciła 21-latka po tym jak kliknęła w otrzymany link i zalogowała się na swoje konto. To znana metoda oszustów, która jak widać jest ciągle skuteczna.

Policjanci informują o młodej łomżyniance, która w poniedziałek zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa na „klikanie w link”. 21-latka zamieściła ogłoszenie na jednym z portali aukcyjnych z ofertą sprzedaży torebki za 250 zł. Po kilku minutach otrzymała trzy wiadomości na skrzynkę pocztową z informacją, że za sprzedawany towar otrzymała płatność. Kobieta kliknęła w otrzymany link, ponieważ, być może miało to sprawić, że na jej konto wpłyną pieniądze. Co łatwo przewidzieć ów link przekierował na specjalnie spreparowaną stronę, łudząco podobną do strony banku, ale będąca stroną oszustów. Wpisując swoje dane kobieta oddała im dostęp do swoich pieniędzy. Kiedy po kilkunastu minutach kobieta sprawdziła stan swojego konta odkryła, że z jej rachunku zniknęło blisko 900 złotych. 

 

Nie należy klikać w linki z nieznanych źródeł. To jedna z podstawowych zasad w internecie o której powinniśmy pamiętać. Poza tym, aby otrzymać pieniądze na konto, nie jest potrzebne nasze działanie. Jeśli chcemy sprawdzić konto, to kierujemy się rutynową drogą, czyli jak zwykle to robimy przez swój adres, a nie przez podesłane linki, bo te mogą być próbą oszustwa. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę