Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Początek lata umiarkowanie ciepły

W nadchodzącym tygodniu pogoda zmienna. Początek burzowy i deszczowy, szczególnie w poniedziałek burze będą intensywne z opadami gradu i silnymi porywami nawet do 100 km/h. Od środy więcej słońca i coraz cieplej do 30°C w weekend. Więcej chmur i przelotny deszcz ponownie pod koniec tygodnia.

W poniedziałek w większości kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i niebezpiecznymi burzami. Miejscami grad o średnicy do nawet 5 cm. Najintensywniejsze zjawiska będą w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Dolny Śląsk. Temperatura maksymalna w południe rejonie Łomży wyniesie 25°C. Po południu i wieczorem spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 90 km/h. IMGW dla Łomży i powiatu łomżyńskiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne o  burzach, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach wieczornych. 

We wtorek nadal zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i  miejscami burzami. Temperatura w dzień wyniesie zaledwie 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, miejscami w porywach do 60 km/h, w czasie burz porywy do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata (środa) przywitamy ze sporą ilością słońca, choć w północno-wschodniej części kraju możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura powietrza zacznie rosnąc. W dzień spodziewane jest do 23°C, z umiwakowanym wiatrem.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, choć na północnym wschodzie okresami duże i tu lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna  do 25°C w rejonie Łomży.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna w północno-wschodniej części kraju do 26°C.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, choć na wschodzie dużo słońca i bez opadów. Temperatura powietrza do 28°C.

W niedzielę zachmurzenie na wschodzie małe, a temperatura osiągnie nawet 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany w porywach do 40 km/h.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę