Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Znieważył policjanta bo ten obudził go na trasie szybkiego ruchu

Dwa lata więzienia grozi kierowcy, który zasnął za kierownicą daewoo na Via Baltice. 48-latka obudzili policjanci po zgłoszeniu, że nieoświetlony pojazd stwarza zagrożenie na drodze.

Zdarzenie miało miejsce o godz. 23. we środę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód, który zdaniem zgłaszającego, stwarzał zagrożenie w ruchu. Przybyły na miejsce patrol znalazł stojące na poboczu nieoświetlone daewoo, a w środku śpiącego za kierownicą mężczyznę. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Alcoblow, świecąc na czerwono, potwierdził występwanie alkoholu. W związku z tym, że mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie, pobrana została mu krew. Ponadto 48-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego daewoo nie miało aktualnych badań technicznych oraz OC. Kierowca, jak relacjonują policjanci, wobec jednego z funkcjonariuszy użył wulgarnych słów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę