Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Idzie upał, a potem burze z gradem

Główne zdjęcie
Plaża miejska (Zdjęcie ilustracyjne)

Weekend przyniesie pierwsze w tym roku upały. Temperatura w Łomży przekroczy 30°C. Niestety towarzyszyć nam będą burze, zwłaszcza w niedzielę na północy kraju – prognozuje IMGW.

W piątek Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Niemcami, choć na wschódzie kraju zaznaczy się jeszcze wpływ płytkiej i odsuwającej się na wschód zatoki niżowej. Do kraju napływać będzie polarna morska masa powietrza. Spodziewany jest wzrost ciśnienia. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna do 22°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni, podczas burz możliwe porywy do 60 km/h. 

W sobotę od zachodu  nasuwać się będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna  do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie będzie spadać. 

Niedziela zapowiada się dynamiczna w pogodzie. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii w strefie przemieszczającego się od północnego zachodu w głąb kraju chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając upalne powietrze zwrotnikowe. W północno-wschodniej cześci kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz możliwe burze z lokalnym gradem. Temperatura maksymalna  do 31°C na krańcach południowych regionu. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz możliwe porywy do 70 km/h. 

Na niedzielę i poniedziałek IMGW prognozuje zagrożenia meteorologiczne w naszym regionie w postaci burzy z gradem. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę