Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Fakty i mity o renowacji torebek

Renowacja torebek może w krótkim czasie przywrócić elementom garderoby nie tylko pierwotny kształt, ale także - może odmienić ich kolor oraz pierwotne wykończenie. Wszystko dzięki coraz chętniej przeprowadzanym renowacjom – czyli zabiegom gruntownego odświeżenia galanterii, dzięki którym stary model zyska nowe życie. Dzisiaj rozprawimy się z najpopularniejszymi mitami i faktami na temat usług renowacji, odpowiadając tym samym na najczęściej zadawane pytania.

Fakt – renowację torebki możesz przeprowadzić samodzielnie

Drobne uszkodzenia, przetarcia skóry czy niewielkie plamy możesz zatuszować w domu. Niekiedy wystarczy bardzo dokładne wyczyszczenie torebki z zewnątrz i od środka. W tym celu potrzebną ci domowe przybory – np. ściereczka z bawełny, którą wyczyścisz gładką, lakierowaną skórę. Przydatne także okażą się specjalistyczne preparaty do skóry, dzięki którym usuniesz przebarwienia czy drobne otarcia z galanterii. Jeśli wybierzesz wariant barwiący - przywrócisz torebce intensywny kolor, niwelując plamy i zabarwienia, powstałe na skutek często użytkowania.

Wnętrze torebki, jeśli jest wykonane z podszewki tekstylnej, wytrzep z okruchów i kurzu. Możesz wyciągnąć materiał na wierzch i sprawdzić, czy nie ma na nim większych plam – jeśli takie znajdziesz, przepierz ręcznie ten fragment podszewki lub energicznie zetrzyj zabrudzenie ściereczką. Przy tłustych plamach spróbuj usuwać je pianą wykonaną z odrobiny płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Pamiętaj, że przed ponownym użyciem torebka musi bardzo dobrze wyschnąć.

 

Mit – renowacja torebki u specjalisty jest droga

To jeden z największych mitów, który skutecznie odstręcza właścicieli pięknych toreb. Tymczasem renowacja galanterii skórzanej (dotyczy to również obuwia czy odzieży, w tym kurtek ze skóry) to koszt stanowiący ułamek ceny nowego elementu garderoby. Oczywiście, wiele zależy od stopnia zużycia torebki czy jej wielkości – tańsza będzie renowacja małej kopertówki niż dużej torby podróżnej. Nadal jednak takie rozwiązanie jest korzystniejsze finansowo, a do tego sprzyja ekologii i ogranicza wyrzucanie wyrobów, które są jeszcze przydatne do użycia. Dokładną wycenę usługi poznasz kontaktując się z https://wielkishoe.com/.

 

Fakt – przez renowację torebki możesz zmienić jej kolor

To prawda – jeśli znudził Ci się kolor Twojej torebki, możesz nadać jej nowy odcień. W tym celu rekomenduje się, aby oddać ją w ręce fachowców, korzystających z profesjonalnych preparatów barwiących (na domowy użytek wystarczą także podobne preparaty oferowane w sieci).

Najlepszy efekt przyniesie zmiana jasnej torebki w ciemniejszą – nie powinno sprawić Ci trudności przefarbowanie białej, beżowej czy szarej galanterii na czarno, brązowo czy czerwono. Jednak ciemniejsze odcienie skóry nadadzą się raczej jedynie do pogłębienia odcienia – nie uda się rozjaśnić skóry domowymi metodami bez ryzyka uszkodzenia jej struktury.

 

Mit – mieszkam w małej miejscowości i tutaj nie ma specjalistów od renowacji torebek

Nic straconego! Firma Wielki Shoe w Warszawie oferuje renowacje torebek oraz usługi szewskie w formie wysyłkowej.

Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy skontaktować się z firmą, ustalić szczegóły i zgodnie z nimi przesłać na jej adres paczkę z torebką. Na miejscu zostanie ona dokładnie przejrzana, a fachowiec ustali kosztorys renowacji. Po jej przeprowadzeniu odświeżona torba zostanie odesłana do Ciebie.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę