Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Dobry weekend do odpoczynku

Pogoda w weekend dobra, dużo słońca choć nieco chłodniej niż w ostatnich dniach. Temperatura do 23°C. W połnocno-wschodniej części kraju raczej bez deszczu, choć lokalnie może niewielki opad możliwy. Sytuacja baryczna dla Polski

W piątek od zachodu nad Polską rozbudowuje się klin wyżowy. Centralna i wschodnia część kraju pozostaje w strefie pofalowanego frontu chłodnego związanego z niżem znad Skandynawii. Na wschodzie nadal zalega ciepła i wilgotna, na zachodzie trochę chłodniejsza, masa powietrza polarnego morskiego. Spodziewane zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura w ciągu dnia do 25°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie dnia na północy i zachodzie okresami umiarkowany, północno-zachodni. Spodziewany jest wzrost ciśnienia.

W sobotę na północną Polskę wpływ będzie miał klin wyżowy znad Atlantyku i zanikający front okluzji związany z niżem znad Skandynawii. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim ze stabilnym ciśnieniem. W naszej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na wschodzie możliwe silne zamglenie i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna do 23°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. 

W niedzielę Polska będzie pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku, choć w centrum zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad północnej Norwegii. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim z wahającym się ciśnieniem. W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę