Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Czym są i jakie zalety mają ekologiczne gadżety reklamowe?

Prowadzisz firmę i regularnie zamawiasz gadżety reklamowe? Kubki ceramiczne, smycze na szyję, długopisy, koszulki i dziesiątki innych produktów, które następnie wręczasz klientom. Gadżety reklamowe na stałe wrosły w kanon prowadzenia firmy i liczne działania promocyjne. Dziś żaden przedsiębiorca nie wyobraża sobie pożegnać klienta bez wręczania mu długopisu z firmowym logo lub dołączenie do paczki z zamówieniem kilku promocyjnych produktów. Idąc jednak z duchen czasu, warto pomyśleć, aby zamienić tradycyjne gadżety reklamowe na gadżety ekologiczne. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby kupowane przez nich produkty były eko. Twoja odpowiedzialna postawa w tej sprawie również może ci pomóc w prowadzeniu firmy i zdobywaniu nowych klientów, dla których ochrona środowiska nie jest obojętna.

Co to są gadżety ekologiczne?

Z jakich materiałów powstają ekologiczna gadżety, że można je kupować z czystym sumieniem, nie martwiąc się o ich wpływ na środowisko? Producenci prześcigają się w tym, aby oferowane przez nich produkty były w jak największym stopniu biodegradowalne. Laboratoria na całym świecie nieustannie pracują nad nowymi surowcami, z których mogą powstawać kolejne eko gadżety. Obecnie wyróżnić można kilka popularnych surowców, powszechnie wykorzystywanych, by produkować gadżety ekologiczne.

Tworzywa sztuczne z recyclingu

Pierwszym materiałem, z którego powstają ekologiczne gadżety w postaci długopisów, innych przyborów piśmienniczych, pojemników na biurko, zegarków itp. są tworzywa sztuczne, uzyskane z przetworzonych wcześniej surowców. Plastik z recyclingu jest mniej szkodliwy dla środowiska, ponieważ już raz został wytworzony, a teraz następuje tylko jego przetworzenie, czyli zmielenie i wymieszanie z innymi surowcami. Czy taka polityka surowcowa sprawia, że ekologiczne gadzety reklamowe są mniej trwałe niż inne? Oczywiście, że nie. Zanim surowce powszechnie trafią do wykorzystywania, przechodzą liczne, długie testy potwierdzające ich użyteczność.

Papier na eko gadżety reklamowe

Ulotki, wizytówki, karty biznesowe, karty menu — biznes i reklama nie może istnieć bez poligrafii, a ta z kolei bez papieru. Gadżety reklamowe ekologiczne eko mogą być drukowane na papierze makulaturowym, który nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale jest również bardzo wytrzymały i solidny. Eko gadżety na eko papierze nie tylko ładnie się prezentują, ale pokazują klientom i jego otoczeniu, że firma jest odpowiedzialna społecznie.

Tekstylne gadżety eko

Koszulki, czapeczki i inne tekstylia zajmują ważną rolę w całym katalogu gadżetów reklamowych dla firm. Dlaczego i takie rzeczy nie mogą być eko? Oczywiście, że jest to możliwe. Na pewno słyszałeś wcześniej o gadżetach ekologicznych z naturalnej bawełny. Jest to materiał, którego wytworzenie jest znacznie bezpieczniejsze dla środowiska, nie zużywa tyle wody i nie zanieczyszcza go substancjami chemicznymi.

Drewniane gadżety reklamowe

Drewno jest najbardziej naturalnym i popularnym surowcem, z którego powstają gadżety reklamowe. Mogą to być długopisy, ołówki, kredki, breloczki, kubki, zegary i wiele innych. Coraz częściej wykorzystuje się gatunki drewna egzotycznego, które nie tylko pięknie wygląda, ale ma również doskonałą odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Co zyskuje firma, która wybiera ekologiczne gadżety reklamowe?

Z całą pewnością jest to bardzo korzystne wizerunkowo dla firmy. Klienci widząc że zamawia ona gadżety z naturalnych materiałów, nabierają większego zaufania i szacunku do niej. Jednocześnie stają się spokojni o to, czy firma będzie umieć prawidłowo wywiązać się z powierzonego im zadania. Oferta gadżetów ekologicznych jest dziś bardzo szeroka i mocno urozmaicona cenowo. Pamiętać trzeba o tym, że zamawiając eko gadżety promocyjne, w ten sam sposób trzeba podejść do dostępnych metod ich znakowania. Aby artykuły promocyjne w pełni zachowały swój przyjazny dla środowiska charakter, wybierając sposób znakowania, także trzeba pamiętać, by nie zagrażał ekologii. Może to być np. grawerowanie laserowe, które wydobywa naturalne piękno surowca.

Wszystkie zalety, które dają reklamowe gadżety ekologiczne

  1. Budują pozytywny wizerunek twojej firmy — to najłatwiejszy sposób, aby pokazać się klientom i konkurencji z dobrej strony.
  2. Ułatwiają przesyłanie informacji handlowych — drukowane upominki ekologiczne mogą także służyć wymianie cennych informacji pomiędzy firmą a klientem.
  3. Niskie koszty promocji — eko gadżety dostosowane są nawet do skromnych budżetów firm, pozwalając niewielkim kosztem kreować swój eko wizerunek.

Jak zamawiać gadżety ekologiczne reklamowe?

Jest kilka sposobów, aby zamówić dla swojej firmy gadżety ekologiczne. Dostępne one są np. w ofercie sklepu internetowego Promoshop. Znajdziesz w nim no. bambusowe kubki, notesy ekologiczne z biodegradowalnych materiałów i inne produkty promocyjne dla małych i dużych firm, przystosowane pod wykonanie nadruków w jednym lub wielu kolorach. W naszej ofercie znajdziesz także luksusowe, ekologiczne rozwiązania dla partnerów biznesowych.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę