Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jedni sadzą kwiatki, inni kradną begonie

Rondo imienia Hanki Bielickiej przy Teatrze Lalki i Aktora zostało hojnie obsadzone kwiatami. 7 Pań z Zakładu Dróg i Zieleni w Łomży zdążyło w środę, przed popołudniowym deszczem, posadzić około 3 tysięcy różowych begonii. Niestety, kiedy jedni w pocie czoła i na klęczkach sadzą rośliny, inni kradną je z pobliskiego placu Niepodległości. Niszczą efekty pracy i przynoszą wstyd rodzinie.

Na placu Niepodległości przed trybuną honorową znajdują się z dwóch stron kolorowe kwietniki z napisem ŁOMŻA. Nazwa 604-letniego miasta po prawej stronie wykonana została z czerwonych begonii na białym tle, jakie Czarodziejki z Zieleni Miejskiej utworzyły z begonii białych. Niestety, złodziej czy złodziejka - a może tandem - z narożnika przy schodkach ukradł/a około 35 kwiatów, które dopiero co tam pojawiły się, żeby przyozdobić miejsce w centrum starówki do późnej jesieni. 

Koszt złodziejstwa się podwaja  
- Jest nam przykro, że ktoś bezmyślny albo chciwy, nie poszanował naszej pracy i naszego wysiłku, aby Łomża wyglądała ładnie dla mieszkańców i turystów - komentuje ze smutkiem Dorota Bączek z Zieleni Miejskiej. Nie dość, że Panie wcześniej się napracowały, a Miasto poniosło koszty - jedna begonia stale kwitnąca to wydatek około 5 zł (5 x 35 = ?), to będą musiały tam do narożnika wrócić z nowymi sadzonkami i poświęcić czas na ich posadzenie. Koszt złodziejstwa się podwaja (2 x 175 = ?). To znaczy, że w tym czasie nie będą sadzić i odchwaszczać rabat w różnych miejscach Łomży.

20220524_094202.JPG

Kwiaty dla Kolumbii i Ukrainy
Rondo Hanki Bielickiej, bliższe Szosy Zambrowskiej i ulicy Zawadzkiej, jest różowe, natomiast ma pośrodku wzgórek. Ten ziemny daszek / szczyt kapelusza u góry został obsadzony obwódką z około 300 sztuk białych niecierpków. Białą obwódkę dookoła ronda tworzy około 1 000 sadzonek białej begonii. Daszek na kapeluszu Aktorki ma jako stały element ubiegłoroczną hortensję bukietową w formie dużego kwiatu, który z barw limonki w miarę upływu tygodni przebarwi się w biel i róż.

Bratki na górnym rondzie nie przetrwały do dziś w zadowalającej kondycji, więc zostały usunięte i trafiły do kompostownika zakładu na Grabówce przy ulicy Nowogrodzkiej. Natomiast do tej pory w dość dobrym stanie żyją bratki z dolnego ronda, bliższego Giełczyńskiej i Polowej. Cieszą oko żółte i niebieskie, czerwone i białe bratki, tak jak patriotycznie ubarwione tulipany, dające przechodniom i kierowcom radość wiosny majowej. Ale po Dniu Dziecka ustąpią nowej dekoracji kwiatowej, aby na 35. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka ucieszyć artystów i gości z całego świata. Od 9. do 12. czerwca na żywo wystąpią teatry, m.in. z Kolumbii, Iranu, Ukrainy, Niemiec, Włoch i Węgier. Będzie okazja uradować się wielojęzycznym towarzystwem w zwykle sennym miasteczku. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=62326

https://4lomza.pl/index.php?wiad=59329

https://4lomza.pl/index.php?wiad=58806

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę