Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Po południu deszcz i burze

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym prognozują synoptycy IMPW-PIB na dzisiejsze popołudnie w rejonie Łomży. Lokalnie może spaść do 35 litrów na metr kwadratowy.

Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne, w którym na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Okresami zjawisko może przyjąć natężenie silne. Wg. synoptyków przewidywana wysokość opadu miejscami może osiągać od 25 mm do 35 mm. Towarzyszyć im będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie wydano m.in. dla trenu Łomży i powiatu łomżyńskiego dziś od godz. 14:00 do 22:00. 

Z prognoz meteorologicznych wynika, że przez najbliższe dni codziennie należy spodziewać się opadów deszczu, a nawet burz.

Ostatnio sporo słychać o suszy hydrologicznej. Jest to stan, podczas którego przepływy w rzekach spadają poniżej wieloletnich wartości średnich. Najgorsza pod tym względem jest sytuacja w punkcie pomiarowym w Ptakach na Pisie. Tu IMPW jako w jedynym miejscu w regionie diagnozuje wystąpienie tego zjawiska. Z porannych danych wynika, że stan Pisy wynosi 75 cm i jest o 42 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich. Przepływ wody jest znacznie poniżej dolnej granicy stanów średnich i zbliża się do średniego niskiego przepływu.  

Stan Narwi w Piątnicy wynosi 139 cm i zbliża się do dolnej dranicy stanów średnich, która wynosi około 130 cm. W Nowogrodzie natomiast poziom Narwi spadł o 18 cm. poniżej tej granicy i wynosi 88 cm. Przepływ wody w Narwi w Piątnicy i Nowogrodzie jest jeszcze powyżej dolnej granicy stanów średnich.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę