Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Jaka młotowiertarka do domu? Na co zwrócić uwagę?

Niemal każdy remont domu lub mieszkania wymaga zastosowania podstawowych elektronarzędzi. Do takich zalicza się m.in. młotowiertarka, która pozostaje wysoce funkcjonalnym urządzeniem. Jaki sprzęt wybrać, tak aby nie przepłacić i nie kupić tzw. bubla? Wystarczy spojrzeć na kilka parametrów, aby ocenić przydatność młotowiertarki w naszych działaniach remontowych. O wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Młotowiertarka, a może wiertarka udarowa?

Zanim przystąpimy do opisu młotowiertarek, warto poruszyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie zakup wiertarki udarowej, jako tańszej alternatywy dla ciężkich młotowiertarek. Czym w zasadzie różnią się te oba elektronarzędzia?

Wiertarka udarowa jest z pewnością nieco mniejsza i lżejsza, tym samym łatwiej jest nią operować. Młotowiertarka z kolei posiada jedną dodatkową funkcjonalność, która może okazać się wręcz kluczowa podczas realizacji prac remontowych. Mianowicie chodzi o funkcję kucia, kiedy to dłuto porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym, ale z wyłączeniem ruchu obrotowego.

Dzięki młotowiertarce wykonasz takie czynności jak skuwanie tynku ze ściany, skuwanie posadzki podłogowej czy skuwanie płytek ze ściany. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że praca młotowiertarką wymaga sporej krzepy i kondycji, ponieważ urządzenia te ważą po kilka dobrych kilogramów.

Kluczowe parametry młotowiertarek

Wybór młotowiertarki w zasadzie nie jest skomplikowany. Jeżeli wiemy już jakim budżetem dysponujemy, to w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na producenta sprzętu. Decydując się na zakup urządzenia znanej i renomowanej marki niemal zawsze zyskujemy gwarancję wysokiej solidności wykonania i niezawodności przez długie lata. Kolejna kwestia to już najistotniejsze parametry techniczne. Tutaj koniecznie sprawdźmy moc znamionową urządzenia. Im mocniejszy jest silnik, tym większą wydajność może zapewnić, a jednocześnie będzie on bardziej odporny na przegrzanie i intensywną eksploatację.

Kolejne, bardzo ważne parametry to maksymalna prędkość obrotowa i parametry mechanizmu udarowego, czyli energia udaru i jego częstotliwość. Oprócz tego warto spojrzeć na rodzaj uchwytu narzędziowego, najczęściej w młotowiertarkach spotyka się wygodny uchwyt wiertarski SDS+ lub SDS-Max.

Sklep iSPRZET – elektronarzędzia dla domu i biznesu

Jeżeli szukasz dobrych elektronarzędzi, takich jak omawiana tutaj młotowiertarka czy wiertarka udarowa, to koniecznie sprawdź ofertę sprzedażową sklepu isprzet.pl. Oprócz markowego sprzętu do domu, znajdziesz tam profesjonalne maszyny budowlane i przemysłowe. Już teraz sprawdź tysiące urządzeń w promocyjnych cenach i postaw na najwyższą trwałość i niezawodność!

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę