Zasady funkcjonowania wirtualnego biura. Dla jakich firm będzie to odpowiednie rozwiązanie?
Coraz częściej słyszy się o powstawaniu nowych przedsiębiorstw, oferujących usługi tzw. wynajmu biur wirtualnych. Organizacje tego typu po dziś dzień wzbudzają u wielu osób sporo kontrowersji, jednak, jak się okazuje - zupełnie niepotrzebnie. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku prowadzenia swojej działalności w sposób zdalny. Nie da się ukryć, że każda firma wymaga zarejestrowania w systemie. Podczas tego procesu konieczne jest podanie m.in. adresu siedziby. Można oczywiście udostępnić w tym celu adres swojego mieszkania, jednak niekoniecznie jest to opcja najbardziej opłacalna i komfortowa. Poniżej sprawdzimy, czym cechuje się biuro wirtualne i jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z tych usług.
Redukcja kosztów w firmie – czy e-biuro ma na to wpływ?
Działalności jednoosobowe lub te, których praca opiera się wyłącznie na pracy zdalnej, mogą sporo zaoszczędzić na najmie biura wirtualnego. Chodzi głównie o brak konieczności wypożyczenia lokalu fizycznego w celu ulokowania adresu swojej działalności. Mniejszych firm po prostu nie stać na comiesięczne opłacanie czynszu dla pomieszczenia, którego i tak się praktycznie nie używa.
Wirtualne biuro udostępnia nam jedynie swój adres po to, by można było użyć go w systemie rejestracji, na wizytówkach czy stronach internetowych. Jest to doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla freelancerów, jednak korzystają z tego nawet małe agencje czy kancelarie.
Ponadto jako właściciele małej firmy, nie musimy uwzględniać opłat za media i rachunki.
Co oferuje wirtualne biuro?
Pokrótce opisaliśmy główne założenia, dla których powstały e-biura. Chodzi mianowicie o udostępnienie nam jako klientom adresu, na który możemy zarejestrować swoją działalność. Należy jednak zaznaczyć, że taki proces niesie ze sobą poszczególne konsekwencje i korzyści. W końcu, co da nam fakt, że nasza firma będzie zarejestrowana na obcy adres? Przeważnie, wirtualne biura ulokowane są w centrach dużych miast. Mając firmę zarejestrowaną na takim adresie, z pewnością zyskamy lepszą pozycję w rankingu wyszukiwania internetowego. Algorytm wyszukiwarki opiera się głównie na lokalizacji, przez co szansa na znalezienie nas przez klienta będzie dużo wyższa, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku rejestracji firmy w swoim domu na przedmieściach.
Co więcej, koniecznie trzeba uwzględnić obsługę korespondencji. Osoby pracujące w recepcji biur wirtualnych odbierają za nas wszystkie listy i paczki, po czym segregują je względem daty. Oferta takich przedsiębiorstw jest szeroka, a w jej zakres wchodzi chociażby udostępnienie sali konferencyjnej na spotkanie z kontrahentem czy nawet pomoc w formalnościach związanych z firmą.
Ile kosztuje usługa biur wirtualnych?
W praktycznie każdej firmie będącej w stanie zaoferować nam wirtualne biuro, cennik jest różny i zależny od wybranego pakietu. Warto więc zadzwonić i porozmawiać z obsługą w celu ustalenia wygodnej dla siebie pozycji.
Najlepiej jest skorzystać z usług biur wirtualnych na długi okres czasu. Przekłada się to nie tylko na niższą, miesięczną cenę, ale również na postrzeganie nas przez klienta. Zbyt częsta zmiana adresu może skutkować odwróceniem się od nas sporej liczby osób, chcących skorzystać z usług naszej firmy.
tekst płatny