Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Zbiórka dla Filipka w Centrum Handlowym Aleja Park

Wciąż trwa zbiórka na leczenie 20-miesięcznego Filipka Nowackiego z Łomży. Koszt jednorazowej terapii genowej, skutecznie hamującej postęp rdzeniowego zaniku mięśni, to ponad 9 milionów złotych – na tę chwilę brakuje jeszcze ponad 7 milionów. Terapię można przeprowadzić tylko do momentu, kiedy waga chłopczyka nie przekroczy 13,5 kilograma, a teraz waży on już prawie 12 kilogramów. Trwa więc wyścig z czasem, a w piątek i w sobotę wolontariusze z puszkami będą kwestowali na rzecz Filipka w łomżyńskim Centrum Handlowym Aleja Park.

O walce o zdrowie i życie Filipka Nowackiego pisaliśmy już kilkakrotnie. Niestety zbiórka środków na jego terapię ostatnio bardzo wyhamowała, podobnie zresztą jak wiele innych, co jest efektem niepewnej sytuacji w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Tymczasem ciężko chory chłopczyk nie może czekać, bo rośnie i jego szanse na skuteczną terapię i odzyskanie zdrowia, z możliwością chodzenia włącznie, maleją z każdym upływającym tygodniem. Co gorsza nie ma tu mowy o kilkustopniowym zabiegu i możliwości sukcesywnego zbierania kolejnych transz całej potrzebnej sumy – żeby można było przeprowadzić terapię musi być zabezpieczone minumum 8,5 miliona złotych. Jeśli do niej nie dojdzie Filipek będzie narażony na regularne podawanie refundowanego leku hamującego postęp SMA, co jest dla niego bardzo bolesne i stresujące.

Do tego ogólny stan zdrowia chłopca nie jest obecnie najlepszy, dlatego jego rodzice i liczni wolontariusze nie ustają w wysiłkach, licząc na pozytywny finał całej akcji.

Dlatego w piątek w godzinach 11:30-18:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00-18:00 w Centrum Handlowym Aleja Park pojawią się wolontariusze z puszkami, zbierający środki na terapię Filipka.

Liczy się każda złotówka, bowiem w Polsce, w przeciwieństwie do wielu innych krajów europejskich, koszty terapii genowej wciąż nie są refundowane. 

Jeśli ktoś nie będzie mógł pojawić się na miejscu zbiórki, a chce wesprzeć chorego malca, może dokonać wpłaty na https://www.siepomaga.pl/filip-nowacki lub licytować różne gadżety i przedmioty na https://www.facebook.com/groups/299979461279639

Wojciech Chamryk

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę