Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Na zakazie, z narkotykami i pod wpływem

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Coraz częściej policjanci zatrzymują kierowców z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. Jak się okazuje, zakaz nie jest wystarczającą przeszkodą, aby nie korzystać z samochodu. W poniedziałek (11.04) policjanci zatrzymali 28-latka z orzeczonym zakazem, który posiadał narkotyki i był pod ich wpływem.

Policjanci z Posterunku w Piątnicy zatrzymali w poniedziałek opla, którego 28-letni kierowca okazał się mieć sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Orzeczony został w 2021 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak czytamy w komunikacie, „mieszkaniec gminy Piątnica przyznał się policjantom, że posiada narkotyki. Woreczek z białym proszkiem schował w opakowaniu po papierosach”. To amfetamina, tak wykazało badanie narkotesterem. Mundurowi zbadali także kierowcę.  Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana również krew i od jej wyników zależy czy usłyszy on kolejny zarzut. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz niestosowania się do sądowego zakazu.  

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5.

Minionej nocy na al. Legionów policjantki zatrzymały 33-latka, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego samochód został zholowany. 

W weekend zatrzymano rekordzistę zakazów prowadzenia pojazdów. W sobotę na ulicy Nowogrodzkiej w Łomży  kierowca opla nie zatrzymał się na znaku stop, czym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 76-letni mieszkaniec gminy Nowogród posiada zakazy prowadzenia pojazdów, orzeczone przez sąd w 2016, 2020 i 2021 roku. Wcześniej mężczyzna trzykrotnie był zatrzymywany jeżdżąc po alkoholu.

Także w Marianowie, kierowca przekroczył o 22 km/h prędkość, a podczas kontroli okazało się, że 49-letni kierowca ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Samochody kierowców zostały zholowane, a oni sami odpowiedzą za niestosowanie się do sądowego zakazu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę