Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

W trosce o piękno czy na złość politykom?

Pracownicy MPGKiM usuwają z pasa zieleni żółte barierki oddzielające jezdnie alei Piłsudskiego. Poza poprawą widoku arterii miejskiej nasuwa się pytanie, gdzie wszyscy politycy będą teraz wieszać banery wyborcze?

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej już od kilku dni usuwają barierki z pasa zieleni oddzielającego jezdnie alei Piłsudskiego. Miasto rezygnuje w tym miejscu z dodatkowego odgradzania pasów ruchu. Kompletnie usunięto siatkę od skrzyżowania z aleją Legionów do ulicy Małachowskiego. Dalej w stronę Szosy Zambrowskiej pozostały jeszcze słupki do usunięcia. 

- Po usunięciu barierek MPGKiM we własnym zakresie zadba, aby to miejsce było ładne, estetyczne i bezpieczne – mówi Łukasz Czech z łomżyńskiego Ratusza. 

W zamyśle siatka miała być przeszkodą pieszym, którzy w niedozwolonym miejscu chcieliby przejść jezdnię. Niestety zabezpieczenie nie było skuteczne w 100%. Od czasu do czasu można było dostrzec młodych ludzi przeskakujących przez przeszkodę. Czy po usunięciu barierek należy spodziewać się masowych „skrótów”, zobaczymy. Policjanci, ale i troska o własne zdrowie powinna poskromić chęci takich wędrówek.

Przypadkowo, a może to zamierzone działanie, ale dzięki tej operacji miasto w tej części wypięknieje. I nie chodzi tu wcale o efekt wysiłku pracowników Zakładu Dróg i Zieleni, którzy mogą zasiać np. kwietną łąkę. Usunięcie barierek pozbawia możliwości umieszczania banerów reklamowych podczas kampanii wyborczych. Trudno znaleźć mieszkańca miasta, któremu oklejanie miasta „gębami” przypada go gustu. Zamiast plakatowej walki, zrywania i zaklejania ... kwietna łąka. Czemu nie? Może pojawią się drzewa?

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę