Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Punkt przyjmowania i wydawania pomocy Ukraińcom

Dzięki współpracy wielu instytucji uruchomiono w Łomży punkt wydawania i zbiórki odzieży dla uchodźców z Ukrainy. Jeżeli komukolwiek z uchodźców wojennych, bądź z rodzin, które ich goszczą potrzebne jest wsparcie rzeczowe w postaci odzieży lub obuwia, zostanie ona udzielona w pawilonie po markecie spożywczym przy ul. Bernatowicza 6.

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępniła bezpłatnie lokal po byłym sklepie spożywczym przy ul. Bernatowicza 6. Centrum Integracji Społecznej, instytucja Miasta Łomża, przy współpracy z Akademią Nauk Stosowanych będzie prowadziła zbiórkę i wydawanie pomocy potrzebującym uchodźcom wojennym.

 „Jeżeli komukolwiek z uchodźców wojennych, bądź z rodzin, które ich goszczą potrzebne jest wsparcie rzeczowe w postaci odzieży lub obuwia, zostanie ona udzielona w powyższym oddziale” – informuje Ratusz w komunikacie. 

Punkt ma być czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

W punkcie przy ul. Bernatowicza 6 zbierana jest pomoc: kapcie oraz klapki damskie, męskie i dziecięce, ubrania ciążowe, dresy męskie (komplety lub oddzielnie spodnie i bluzy) w rozmiarze L-XL, męskie koszulki oraz lekkie obuwie wiosenne (nie zimowe) damskie, męskie, dziecięce. 

Przynoszone ubrania i obuwie powinny być nowe lub w bardzo dobrym stanie, czyste i posegregowane z podaniem rozmiaru oraz typu ubrania (np. spodnie, koszulka, damskie, męskie, dziecięce, letnie, etc.).

Organizatorzy przypominają o potrzebie zbiórki żywności oraz żywności dla dzieci, środków higieny osobistej, w tym dla dzieci, chemii, leków, pościeli, zabawek, artykułów szkolnych oraz artykułów dla dzieci (np. wózek, wanienka, krzesełko do karmienia, itp.). Zbiórka i wydawanie odbywa się w Punkcie Pomocy Humanitarnej przy ul. Akademickiej 1 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8:00-14:00. 

W tym miejscu aktualnie są przyjmowane:

- wszelkiego rodzaju środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, odkażające, na oparzenia; 

- leki dla dzieci;

- inne rodzaje leków: na nadciśnienie, węgiel, na uspokojenie, przeziębienie; 

- skalpele chirurgiczne; 

- produkty opatrunkowe: gazy, bandaże, plastry, włóknina na rolce itp.;

- igły sterylne i wszelkiego rodzaju strzykawki; 

- paski do zamykania ran; 

- żywność dla dzieci oraz żywność typu instant; 

- śpiwory, karimaty, koce (najlepiej nowe lub w bardzo dobrym stanie); 

- nowa bielizna męska, damska, dziecięca;

- wszystkie elementy odzieży taktycznej oraz plecaki i buty (duże rozmiary);

- odzież termiczna męska (rozmiary od M do XXL);

- latarki, latarki czołowe; 

- baterie zapalniczki, zapałki, świece parafinowe power banki, power banki solarne;

- agregaty.

 

Zbiórkę prowadzi także punkt zbiórki pomocy w sali gimnastycznej w Piątnicy. Organizatorzy proszą, aby nie przynosić tu odzieży, poza nową bielizną damska i męską. Szczególnie potrzebne są artykuły szkolne, plecaki, plecaki szkolne, stroje na wychowanie fizyczne, dresy i buty sportowe.

Także we wszystkich remizach OSP Gminy Łomża zbierana jest pomoc, która później trafi na Ukrainę. Ciężarówka z 36 paletami została już wysłana. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę