Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prof. Henryk Wnorowski powołany do Rady Polityki Pieniężnej

Główne zdjęcie
Prezydent RP Andrzej Duda i Henryk Wnorowski z powołaniem do Rady Polityki Pieniężnej (fot. prezydent.pl)

Ekonomista, były poseł PiS, prof. Henryk Wnorowski został powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę do Rady Polityki Pieniężnej. 57-letni ekonomista we wrześniu 2021 roku został wybrany do Zarządu Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, postanowieniem z dnia 18 lutego 2022 r., powołał z dniem 21 lutego br. Ireneusza Dąbrowskiego oraz Henryka Wnorowskiego w skład Rady Polityki Pieniężnej. Henryk Wnorowski pochodzi z województwa podlaskiego. Ma wykształcenie ekonomiczne, był dziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Pełnił także funkcję prezesa w Polmosie Białystok i Krajowej Spółce Cukrowej. Po wybrani Krzysztofa Jurgiela do europarlamentu, zasiadał w Sejmie RP w ławach Prawa i Sprawiedliwości. 

Prof. Henryk Wnorowski jest także związany z Łomżą. Od wielu lat jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, a we wrześniu został wybrany do 9-osobowego Zarządu ŁTN.

 

Towarzystwo Braci Wagów wybrało władze ŁTN


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę