Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Dwukrotnie przyśpieszają pociągi do Łomży

Główne zdjęcie
Pociąg do Łomży na linii 49

Polskie Linie Kolejowe dwukrotnie podniosły prędkość przejazdową pociągów na trasie kolejowej do Łomży. Składy kolejowe jadące linią nr 49 mogą teraz jechać z prędkością 40 km/h.

Linia kolejowa nr 49 łączy Śniadowo z Łomżą. To jedyne połączenie kolejowe prowadzące do naszego miasta. Mimo, że nie ma na nim ruchu osobowego, to ciągle odbywa się ruch towarowy. Prędkość, z jaką pociągi jeżdżą do Łomży jest obiektem wielu żartów i lekceważenia kierowców. Limit prędkości ustanowiony na tej linii do tej pory wynosił 20 km/h.  To niewiele. Stan taki trwał ze względu na stan infrastruktury kolejowej. Mimo to, i małego ruchu, co jakiś czas zdarzają się kolizje z pojazdami czy nawet wykolejenia. Ta „zawrotna” prędkość wyrobiła wśród lokalnych kierowców odruch, że widząc na horyzoncie pociąg wiemy, że wiele czasu upłynie zanim przetoczy się „ślimak” do naszego przejazdu.
Ale uwaga. Teraz się to zmienia.
Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe SA, na prawie 17 km. odcinku linii kolejowej nr 49 Śniadowo Łomża, w torze nr 1, o 100% podniesiono limit prędkości. Od teraz maksymalny bieg pociągów może wynosić 40 km/h. W piśmie adresowanym do samorządów tłumaczy się to „remontem toru wraz z robotami towarzyszącymi”. 

 

Pociąg staranował TIR-a w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę