Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

WOŚP na plaży, w parku Świętego i hali w Piątnicy

30. Finał Orkiestry Serc zapowiada się zimno, śnieżnie i wietrznie, czego przedsmak mieli w piątek ludzie Sztabu WOŚP Łomża. Szefowa Monika Orłowska drżała w mroźnych porywach północnego wiatru, odgarniając z młodzieńczej twarzy jasnorude włosy. Przed wiatą morsów na plaży ogłosiła imprezy i koncerty Orkiestry Serc, której 30. Finał w Łomży zaczyna się w niedzielę po godzinie 7.

W każdym razie zaplanowano, że po godzinie 7. mają na miasto wyruszać pierwsi kwestarze ze 120 wolontariuszy w cytrynowo-żółtych kamizelkach odblaskowych z barwnym logo 30. Finału WOŚP na plecach, z puszkami w rękach i uśmiechem na twarzy. Jeśli wicher, ziąb i śnieżyca nie wystraszą śmiałków, będą kwestować do godziny 20. w dwójkach i trójkach na ulicach miast i miejscowości z gmin: Łomża, Piątnica, Jedwabne.
Na koncie Łomżyńskiej Orkiestry Serc zadeklarowanych zostało około 9 tysięcy złotych, dzięki licytacjom w Internecie, o czym powiedziała nam Edyta Cwalina ze Sztabu. Dwie Beaty: Chojnowska i Turowska w błękitnych polarach z imieniem na piersi podały, że Morsy z Łomży biorą udział w Finale WOŚP po raz piąty. W niedzielę zapraszają na plażę od godz. 10.,  gdzie będzie można zjeść kiełbaskę lub inny smakołyk na śniadanie. O godz. 10. 30 wystartuje WOŚPogeddon, być może, z udziałem około 50 biegaczy albo i więcej. Tradycyjnie, w południe ma odbywać się ożywcza kąpiel w Narwi. Wzburzona rzeka w piątek prawie przelewała się przez burty brzegów, więc ciekawe, jak przybierze kapryśna Amazonka w dniu akcji Jurka Owsiaka i Polaków. Na plażę każdy może zabrać datek do puszki WOŚP, a jednocześnie wybrać się na spacer z rodziną.

Na lewym brzegu Narwi
- Ta rzeka łączy Łomżę i Piątnicę - zaczęła Monika Orłowska, przedstawiając program 30. Finału WOŚP w sąsiednich miejscowościach. Centrum WOŚP to Park Jana Pawła II, gdzie od godz. 12. do 20.30 będą koncerty i licytacje. Gwiazdą wydarzenia od godziny 19. do 20. będzie Brave, Wojciech Gryglewicz. Szefowa odczytała długą jak litania loretańska listę partnerów: firm, osób, instytucji, które wsparły organizację 30. Finału WOŚP. Celem zbiórki są pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci, czyli na specjalistyczny sprzęt do operacji jaskry, zaćmy, usuwania guzów. Wśród wykonawców są, m.in. Gwiazdeczki, BK Step, Alekey, Heem, Waterside, Julita Kaczyńska.

W Parku Świętego w niedzielę o godz. 15. ruszy III Bieg WOŚP Łomża: na 1 000 m dla 16-latków i starszych, zaś na 300 m dla młodszych - zapisy na stronie Sztabu, podanej niżej. W pobliskim Parku Wodnym w godz. 12.-14. kwestować chcą płetwonurkowie Klubu Podwodny Jeleń, dzięki czemu nowicjusze poznają smak przygody pod wodą w basenie. Może tam nie dotrze wichura w niedzielę.  

Na prawym brzegu rzeki
Po drugiej stronie starego mostu w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy zabrzmi WOŚPowa muzyka głównie w stylu disco polo, lecz spodziewać się można innych stylów, dzieci i młodzieży. Z plakatu Sztabu dowiadujemy się o wykonawcach: Fajzer, Shock, Golde Eye, Bartek Mrozek, Roxter, Fausti, Bad Boys, Drefix, Małgorzata Wykowska, Meandry, Terapeutyka, Szkoła Podstawowa w Piątnicy. Artyści mniejsi i więksi pojawią się z występami w samo południe, zaś towarzyszyć 30. Finałowi będą stoiska promocyjne i licytacje. Podobnie jak w Łomży, około godz. 20.-20.30 rozbłyśnie do nieba światełko, wreszcie w postaci pokazu laserowego, o co apelowaliśmy kilka lat temu do Jurka Owsiaka i Moniki Orłowskiej, Szefa Sztabu WOŚP. Kołataliśmy i będzie wszystkim wylaserowane.

Do odważnych świat należy  
Nad rzeką Sztab WOŚP gościł wójta Piątnicy Artura Wierzbowskiego i prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który przypomniał, że "dzięki ofiarności możemy czynić dobro". Samorządowcy, Szefowa i członkowie Sztabu WOŚP zapewniali nie ulęknąć się wiatru, opadów deszczu ani śniegu. Z pogodą bywa jak z grą kostką na planszach w Hali Kultury, gdzie od godz. 11. można spróbować.

Linki do licytacji i szczegóły programu zobacz na:
https://www.facebook.com/sztabWOSPLomza.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

https://allegro.pl/uzytkownik/wops_lomza

Orkiestra Serc funduje sprzęt

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę