Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Punkt Informacji Turystycznej ma dwie gwiazdki POT

Miejski Punkt Informacji Turystycznej, w Hali Kultury przy Starym Rynku, po pół roku działalności dostał na rok 2022 certyfikat od Polskiej Organizacji Turystycznej. - Dwie gwiazdki poświadczają spełnianie standardu jakości Polskiego Systemu Informacji Turystycznej - mówi Wojciech Winko, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, która od czerwca prowadzi Punkt IT. W tym czasie łomżyński PIT obsłużył - jak twierdzi prezes LOT - prawie półtora tysiąca turystów.

- Zewnętrzna certyfikacja jest pozytywnym podsumowaniem ponad półrocznej pracy łomżyńskiego PIT-u - mówi prezes Winko, który ocenia, że miejski Punkt Informacji Turystycznej został świetnie wyposażony. To widomy efekt ukończonego przez Miasto Łomża projektu przebudowy zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury i jej wyposażeni. Prowadzenie PIT zostało powierzone w konkursie LOT Ziemia Łomżyńska. Dwie * od Polskiej Organizacji Turystycznej potwierdzają profesjonalizm łomżyniaków. LOT zrealizował różnorodne działania wydawnicze, przewodnickie, eventowe oraz promocyjne w Hali Kultury. Jak przypomina prezes Winko, głównym celem Organizacji jest rozwój turystyki, a tym samym i Miasta Łomża.

- Jednym z największych wyzwań było doprowadzenie do certyfikacji PIT w Łomży przez Polską Organizację Turystyczną - opowiada prezes. - Dzięki dobrej współpracy z urzędem Miasta Łomża i Gminy Piątnica i podjęciu działań branżowych, operatorowi informacji turystycznej udało się spełnić wymogi formalne. Po audycie działalności PIT-u, który przeprowadziła na miejscu komisja certyfikacji Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, i po weryfikacji przez merytoryczny departament POT-u, Informacji Turystycznej w Łomży wydano po raz pierwszy w historii łomżyńskiej branży turystycznej - certyfikat POT z dwiema gwiazdkami.

Korzyści z certyfikatu na rok od POT 
Na wysoką ocenę działalności Punktu Informacji Turystycznej w Łomży wpłynęło również, m.in. dostosowanie lokalu na parterze do obsługi osób niepełnosprawnych, współpraca operatora PIT-u z organizacjami turystycznymi w regionie i Polsce, całoroczny charakter pracy. Certyfikacja nastąpiła 27. grudnia 2021 r., co poświadczył przewodniczący Krajowej Komisji Certyfikującej POT Marcin Różycki.
- Oznacza to  włączenie łomżyńskiego Punktu Informacji Turystycznej do sieci Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i korzyści dla promocji Łomży i regionu - wylicza prezes Winko. 

Od 2022 r. otwierają się możliwości, na przykład, promocji na portalach POT, w grupie POT-ROT-LOT-FIT i w mediach społecznościowych. PIT Łomża trafił do bazy certyfikowanych CIT / PIT w systemie CRM (mailing o wydarzeniach, spotkaniach, działaniach, kampaniach POT). Będzie mógł organizować spotkania eksperckie (gościem LOT był znany krajoznawca prof. Franciszek Midura), prezentować się na wydarzeniach POT, brać udział w szkoleniach w regionach Polski i należeć do Forum Informacji Turystycznej.
Lokalna Organizacja Turystyczna dziękuje władzom Łomży i Piątnicy, merytorycznym wydziałom ich urzędów, placówkom muzealnym, szkołom i instytucjom oraz branży turystycznej za "wsparcie w działalności, przekładające się na zakończoną sukcesem certyfikację Punktu Informacji Turystycznej". Wejście od szczytu HK / róg Rządowej i Radzieckiej.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę