Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Zanieczyszczenie powietrza już w normie

Po bardzo wysokim, wieczornym wskazaniu stacji pomiarowej o zanieczyszczeniu powietrza pyłami PM10, dziś nie ma już śladu. Wzmógł się wiatr i najnowszy pomiar pokazuje, że poziom zanieczyszczeń jest w normie.

O godzinie 19. stacja pomiarowa GIOŚ w Łomży zanotowała 294,8 µg/m3 zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10. Był to największy jednogodzinny poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 od bardzo wielu dni. Kolejne godzinne sondowanie (20.00) wykazało zanieczyszczenie na poziomie 183 µg/m3, a o godz. 24.00 spadło już znacznie poniżej normy. 

Najnowszy odczyt z godz. 8.00 wskazuje zanieczyszczenie pyłami PM10 na poziomie 41,1 µg/m3, czyli poniżej dopuszczalnej normy.

Wieczorem stacja pomiarowa IMGW w Marianowie zanotowała wiatr na poziomie 0,7 m/s czyli około 2,5 km/h. W porywach osiągał 2,2 m/s czyli prawie 8 km/h. W nocy wiatr delikatnie wzrósł, by o godz. 7.00 rano osiągając 2,6 m/s (9,36 km/h), a w podmuchach nawet 5,1 m/s (18,36 km/h).

Nadciąga zima i mrozy. Co jakiś czas należy spodziewać się takich wyników pomiarów. Jeżeli stan będzie trwał dłużej, wówczas komunikaty i ostrzeżenia publikować będą odpowiednie instytucje, a nam pozostanie ograniczenie aktywności na „świeżym powietrzu”. 

 

Wzrasta poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę