Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Wzrasta poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście

Stacja pomiarowa GIOŚ w Łomży zanotowała bardzo wysokie stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Jeśli nie musimy, lepiej nie wychodzić wieczorem z domu.

O godzinie 19. stacja pomiarowa GIOS umiejscowiona w Łomży przy ul. Sikorskiego zanotowała zanieczyszczenie powietrza pyłami PM10 na poziomie 294,8 µg/m3. To największy jednogodzinny poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 od wielu dni. Norma dla tego zanieczyszczenia wynosi 50 µg/m3 na 24 godziny. Przekroczenie poziomu zaczęło się o godz. 15., kiedy to zanieczyszcenie wyniosło 66,6 µg/m3 i ciągle wzrastało do stanu o godz. 19. 

Najczęstrzym źródłem zanieczyszczenia pyłami PM10 pochodzi z samochodów jeżdżących po ulicach i niskiej emisji, czyli przydomowych pieców. Zaczął się sezon grzewczy, więc wzrasta i zanieczyuszczenie powietrza. Najbliższej nocy temperatura spadnie do -8°C, a wiatr będzie minimalny. Takie warunki atmosferyczne sprawiają, że to zanieczyszczenie, które teraz znajduje się w powietrzu, pozostanie zamiast być rozwianym. 

O szkodliwości tego zanieczyszczenia pisaliśmy wielokrotnie. Osoby, które nie muszą wychodzić, lepiej niech pozostaną w domu i nie otwierają okien.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę