Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Pochmurny weekend z małym mrozem

Weekend zapowiada się pochmurny z niewielkimi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Będzie mróz, ale niezbyt duży.

Polska jest w zasięgu rozległej zatoki związanej z niżem w rejonie Wysp Owczych, na wschodzie kraju przebiega strefa frontu okluzji. Z południowego wschodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie wolno rośnie. W piątek wieczorem możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a miejscami także marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Temperatura  od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo, okresami porywisty, południowo-wschodni. 

W sobotę Polska poczatkowo będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Danii, potem dostanie się w zasięg klina wyżu Azorskiego. Nadal będziemy w chłodnej polarnej morskiej masie powietrza. Ciśnienie będzie rosło. Spodziewamy się zachmurzenia dużego, lokalnie możliwy śnieg. Miejscami silne zamglenia i mgła, lokalnie marznąca, ograniczająca widzialność do 200 metrów, która może utrzymywać się do godzin okołopołudniowych. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, na ogół południowo-zachodni. 

W niedzielę Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Europy Zachodniej, ale na krańcach północno-zachodnich zaznaczy się wpływ zatoki i frontów atmosferycznych, związanych z niżem  w rejonie Islandii i na południowym wschodzie skraj niżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie wzrośnie, po południu zacznie spadać. Zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę