Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Opłaty za środki transportu i psa bez zmian

W przyszłym 2022 roku Rada Miasta utrzymała dotychczasowe stawki od środków transportu i od posiadanych psów.

Mimo wzrostu podatków od nieruchomości, Rada Miasta na środowej sesji utrzymała dotychczasowe stawki na podatku od środków transportu na terenie Miasta Łomża. Oto niektóre z nich:

Od samochodów ciężarowych:

- powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie – 696,00 zł;

- powyżej 5,5 ton do 7 ton włącznie – 810,00 zł;

- powyżej 7 ton do 9 ton włącznie – 979,00 zł;

- powyżej 9 ton do poniżej 12 ton – 1 112,00 zł;

- od przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton – 417,00 zł; 

- od autobusów mniej niż 22 miejsca - 972,00 zł;

- od autobusów równej lub wyższej niż 22 miejsca – 1 990,00 zł. 

Także opłaty od posiadanych psów pozostają takie same jak w bieżącym roku. Stawka roczna od posiadanego psa wynosi 90zł od każdego psa w budownictwie wielorodzinnym. W budownictwie jednorodzinnym stawka podatku od każdego psa wynosi 80 zł. 

Podatek za psa należy opłacać bez wezwania do 31 maja roku podatkowego. Jeśli taki obowiązek powstał po tej dacie, wówczas mamy 14 dni na opłacenie daniny od chwili powstania obowiązku, proporcjonalnie do ilości miesięcy.

Nie płacimy podatku od psa wziętego ze schroniska (przez okres 12 miesięcy – warunek zaświadczenie ze schroniska). Zwolnieni z tego podatku są także ci właściciele, którzy posiadają wysterylizowane bądź wykastrowane zwierzęta. Tu także okres zwolnienia wynosi 12 miesięcy i konieczne jest zaświadczenie od lekarza weterynarii. 

Podatek można zapłacić bezpośrednio na rachunek bankowy nr 50 1560 0013 2294 6771 7000 0004 w GETIN NOBLE BANK S.A. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę