Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 listopada 2024 napisz DONOS@

Lipoliza laserowa Warszawa

Małoinwazyjna, bardzo precyzyjna metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej z wybranych okolic naszego ciała.

Obecnie zabieg lipolizy laserowej uznaje się za jedną z najbardziej nowatorskich sposobów modelowania sylwetki. Metoda ta wykorzystywana jest do miejscowego usuwania komórek tłuszczowych, w sposób stosunkowo niewielki wyszczupla ciało. To, co wyróżnia ten zabieg to:

  • Mała inwazyjność,

  • Brak konieczności późniejszej hospitalizacji,

  • Krótki czas dochodzenia do siebie,

  • Brak powstających widocznych blizn,

  • Wykorzystanie szybkiej i bezpiecznej techniki laserowej.

Ze względu na swoje atuty, lipoliza laserowa Warszawa stanowi idealną alternatywę dla klasycznych technik chirurgicznych, jak np. liposukcja.

Cele lipolizy laserowej

Dzięki działaniom wiązki lasera można skutecznie obniżyć poziom tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do wymodelowania i wyrzeźbienia sylwetki. Cała procedura jest mało skomplikowana, precyzyjna, bezpieczna, a także bezbolesna. Dzięki niej zmniejsza się poziom cellulitu, skóra staje się wygładzona, jędrniejsza, staje się odnowiona poprzez wzmożenie procesu jej przebudowy. Dzięki obniżeniu ilości komórek tłuszczowych z jednoczesnym zregenerowaniem tkanki łącznej, skóra staje się napięta, przybiera piękny, młodzieńczy wygląd.

Atuty lipolizy laserowej to:

  • Szybki powrót do codziennej aktywności,

  • Bezpieczeństwo, mała inwazyjność i nowoczesność działań,

  • Szerokie zastosowanie,

  • Efektywność, trwałość i wysoka skuteczność,

  • Idealne rozwiązanie wspierające dietę, ćwiczenia i inne metody wyszczuplania ciała,

  • Wyraźna poprawa stanu, kondycji i wyglądu skóry, a także działanie rewitalizujące,

  • Możliwość zredukowania ilości tkanki tłuszczowej z trudno dostępnych miejsc,

  • Możliwość usunięcia nawet 500 ml tkanki tłuszczowej.

Długość zabiegu i ich niezbędna liczba

Czas trwania lipolizy laserowej uzależniony jest od fragmentu ciała, który poddawany jest tego typu ingerencji, przy czym zwykle lekarze zalecają zarezerwować sobie około 45 minut na jednorazowy zabieg.

Zwykle już jeden zabieg wystarczy, aby osiągnąć oczekiwane efekty, przy czym jeżeli Pacjent chciałby dokonać dalszej korekty wybranej partii ciała, można zalecić wykonanie tzw. zabiegu przypominającego.

Dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg laserowego usuwania tłuszczu polecany jest tym osobom, które dążą do pozbycia się nadmiernie ulokowanej tkanki tłuszczowej, która zaburza proporcje ich ciała, a także ogólny wygląd sylwetki. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie szczególnie w sytuacji, kiedy podjęto wcześniej próby zmiany swojego wyglądu za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych. Tym bardziej, że w niektórych miejscach tłuszcz może być szczególnie oporny na działanie obu tych czynników. Bardzo często Pacjenci wykonują lipolizę laserową w obrębie:

  • Szyi i twarzy – redukując pulchne poliki oraz drugi podbródek, dzięki czemu modelują owal twarzy,

  • Ramion,

  • Brzucha i talii,

  • Bioder i pośladków,

  • Klatki piersiowej – zwykle z tego rozwiązania korzystają mężczyźni w przypadku ginekomastii,

  • Ud i łydek,

  • Ramion,

  •  

W tym miejscu warto podkreślić, że lipoliza laserowa głównie dedykowana jest osobom, których waga przekracza optymalny ciężar ciała jedynie nieznacznie, dzięki czemu efektywność modelowania ich sylwetki jest efektywna. Tym samym, w przypadku osób o większym rozroście tkanki tłuszczowej, u których BMI wskazuje już na otyłość, lipoliza laserowa posłuży jedynie drobnym korektom – nie będzie ona w stanie usunąć oczekiwanej ilości tkanki tłuszczowej. Tak więc u takich Pacjentów pierwszym działaniem będzie zmiana trybu życia i diety, a następnie można rozważyć klasyczne metody chirurgiczne lub operacje plastyczne redukujące wagę. Lipoliza laserowa sprawdzi się jako czynnik ujędrniający ciało, usuwający tzw. efekt obwisłej skóry, który jest charakterystyczny przy zabiegach o znacznym zredukowaniu objętości tłuszczu.

W jaki sposób przebiega zabieg z wykorzystaniem lasera?

Zanim lekarz zacznie manipulować urządzeniem laserowym, Pacjent jest znieczulany miejscowo. Następnie na skórze wykonuje się mikronacięcia w miejscu załamań skóry, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie do wewnątrz tkanki tłuszczowej światłowodu za pomocą kaniul o niewielkiej średnicy. Następnie lekarz zaczyna oddziaływać na błony komórek tłuszczowych promieniowaniem emitowanym przez urządzenie laserowe, doprowadzając w ten sposób do rozbicia komórek tłuszczowych, które finalnie zostają zniszczone i następnie stopniowo i regularnie wydalane z organizmu poprzez normalne procesy metaboliczne. Dodatkowo w tym czasie skóra przebudowuje się, czego finalne efekty będą widoczne po zakończeniu tego procesu.

Dużym atutem lipolizy laserowej jest to, że nie uszkadza ona swoim działaniem tkanek, które sąsiadują z komórkami tłuszczowymi.

W jaki sposób osiąga się efekty zabiegowe?

Działanie lasera, który wykorzystuje się do redukowania poziomu tkanki tłuszczowej opiera się na podstawowych dwóch zjawiskach. Przede wszystkim wykorzystywany jest promień o znacznej energii, który wykazuje zdolność rozbijania tkanki tłuszczowej, przy czym należy tutaj podkreślić, iż w to wlicza się komórki tłuszczowe, jak i tkankę łączną. Rozpuszczony tłuszcz zostaje odessany z miejsca zabiegowego, a także usuwany przez organizm. W ten sposób jednorazowo można pozbyć się około 0,5l tłuszczu.

Innym czynnikiem warunkującym uzyskanie pożądanych efektów jest działanie rozgrzewające. Pod skórą poprzez działanie wiązki lasera uwolnieniu zostaje energia, która doprowadza do miejscowego zwiększenia termicznych właściwości tkanek. Poprawie ulega krążenie, a sam metabolizm chwilowo przyspiesza. Efektem takich działań jest zarówno wspomniany już efekt wyszczuplenia, ale także poprawia się ukrwienie skóry.

Po upływie czasu wskazanym przez lekarza warto wykonać lipomasaż, który poprzez głowicę z rolkami zwiększa ukrwienie, poprawia przepływ limfy, a także mechanicznie rozrywa zrosty w tkance łącznej między komórkami tłuszczowymi.

Jakie są efekty?

Główne efekty zabiegu laserowego usuwanie tłuszczu to:

  • Zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej,

  • Wymodelowanie konturu sylwetki,

  • Zredukowanie cellulitu,

  • Wygładzenie i ujędrnienie skóry. 

Zabieg lipolizy laserowej jest obecnie najbardziej skuteczną i nowatorską metodą usuwania tkanki tłuszczowej

Laser ze względu na swoje działanie termiczne doprowadza do przegrzania tkanki podczas trwania zabiegu, dzięki czemu włókna kolagenowe się skracają i obkurczają, czego efektem jest zwiększenie napięcia skóry. Dzięki stymulacji temperaturą w momencie regenerowania się tkanki, włókna kolagenowe zaczynają się przebudowywać, produkując nową elastynę i kolagen. Tym samym Pacjent dostrzega efekt liftingu, który pogłębia się razem z pojawianiem się efektów modelowania i wyszczuplania sylwetki.

Skutki uboczne

Ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego zamiast ogólnego, charakterystycznego dla bardziej inwazyjnych zabiegów, wyklucza się występowanie takich powikłań jak nudności i złe samopoczucie, które typowe są dla tego typu formy niwelowania bólu.

Normalną reakcją organizmu na działanie lasera jest utrzymywanie się przez kilka dni obrzęku, siniaków i krwiaków, niewielkiej bolesności miejsc, które były wyeksponowane na działanie lasera.

Zalecenia i ograniczenia pozabiegowe

Po około 7 dniach zaleca się wykonywanie zabiegów drenujących i ujędrniających. Dzięki temu znacząco skraca się proces regeneracji. Lekarz może także zlecić noszenie odzieży i opatrunków uciskowych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lipoliza laserowa nie jest polecana osobom, które posiadają choroby wątroby, tarczycy i inne o podłożu endokrynologicznym lub diabetologicznym, układu krążenia wliczając w to zaburzenia krzepliwości krwi, a także osobom, u których stwierdzono stany zapalne, infekcje i choroby skóry.

Przed zabiegiem lekarz zleca wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, wliczając w to morfologię z oceną krzepliwości krwi, a także badanie ogólne moczu. Zaleca się także zrezygnowanie z palenia papierosów na 14 dni przed planowaną lipolizą, dzień przed należy rozpocząć abstynencję alkoholową, a przez sześć godzin do zabiegu obowiązuje post.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę