Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Kolejna edycja "Polskiego Ładu"

Wciągu najbliższych kilku tygodni samorządowcy spodziewają się promes dofinansowań z BGK na projekty, które otrzymały wsparcie z „Polskiego Ładu”. W ciągu maksymalnie pół roku muszą ruszyć przetargi.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to forma dofinansowania inwestycji lokalnych. Powstał on, aby niwelować skutki pandemii covid-19. W powiecie łomżyńskim i Łomży wsparcie uzyskało 11 projektów na ponad 100 mln zł. 

Teraz Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje promesy inwestycyjne, które w przeciągu kilku tygodni trafią do samorządów. 

Po otrzymaniu tego dokumentu w ciągu 6 miesięcy samorząd musi rozpocząć przetarg. Jeśli w wyniku postępowania kwota inwestycji będzie wyższa niż zakładano, wówczas brakujące fundusze zapewnia samorząd. Jeśli inwestycja kończy się w ciągu 12 miesięcy, płatność realizowana jest po zakończeniu. 

W przypadku dłuższych realizacji dofinansowanie ma być wypłacane w 2-3 transzach. 

Na przełomie listopada i grudnia ma ruszyć kolejna edycja „Polskiego  Ładu”. Zapowiedziana jest specjalna ścieżka dla popegeerowskich gmin. 

Ścieżka dostępna dla wszystkich gmin, będzie podobna jak w pierwszym naborze, czyli trzy wnioski: mały, średni i duży. Różnicą będzie obowiązek składania wniosków od najniższych. Po złożeniu wniosku na niższą kwotę, możemy złożyć na wyższą. 

 

mm
cz, 28 października 2021 12:57
Data ostatniej edycji: cz, 28 października 2021 15:53:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę