Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Kiedy podział Wesołej 117?

Główne zdjęcie
Wesoła 117

„Miasto Łomża nie posiada zgody współwłaścicieli na podział nieruchomości (były hotel robotniczy przy ul. Wesołej 117 – dop. red.), gdyż nie występowano o nią na tym etapie” - pisze wiceprezydent Andrzej Garlicki w odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Domasiewicza.

Chodzi o kolejną próbę rozwiązania problemu niszczejącej nieruchomości przy ul. Wesołej 117, którą Miasto Łomża kupiło „okazyjnie”. Na kwietniowej sesji Rady Miasta wiceprezydent Andrzej Garlicki ogłosił, że prawnicy na polecenie Ratusza procedują „w tej chwili” podział tej wspólnoty na część miejską i część wspólnotową. Sprawa miała się sfinalizować „w ciągu kilku miesięcy”. „Jestem przekonany, że za niedługi czas będziemy świętować otwarcie budynku, który będzie służył mieszkańcom” - mówił wówczas wiceprezydent z dumą.

O postęp w podziale nieruchomości w swojej interpelacji zapytał Dariusz Domasiewicz.

„Obecnie Miasto  Łomża nie posiada zgody współwłaścicieli na podział nieruchomości , gdyż nie występowano o nią na tym etapie. Po przekazaniu przez Kancelarię prawną opracowanej metodyki podziału i formalnym potwierdzeniu możliwości przeprowadzenia procedury pod względem formalno-prawnym, Prezydent Miasta Łomża wystąpi o stosowne zgody” - czytamy w odpowiedzi. Wynika z tego, że na razie prawnicy zastanawiają się jak przekonać współwłaścicieli do podziału, jak tę „okazję” zmaterializować. Zgodnie z prawem, o czym pisze wiceprezydent Garlicki w odpowiedzi, do podziału muszą zgodzić się wszyscy współwłaściciele. Współwłaściciel, który ma co najmniej połowę udziałów, a Miasto Łomża ma ich 91%, może żądać podziału przez sąd. Na razie jednak nie ma mowy o postępowaniu sądowym.

Przypomnijmy, Miasto Łomża pod koniec 2016 roku odkupiło za 1 mln 220 tys. zł 91% udziałów (we wspólnocie mieszkaniowej) w dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej 117 od białostockiej spółki. Wcześniej był tu ośrodek dla uchodźców, a później nieruchomość stała pusta. Do budżetu miasta jednak spływał podatek od nieruchomości. W 2016 roku, jak podawał wiceprezydent Andrzej Garlicki, było to 84 tys. 774 zł. Budynek kupiono, ponieważ  miał zostać wyremontowany i przeznaczony na cele mieszkaniowe. Za 130 tys. zł wygospodarowano jedynie 5 mieszkań, reszta budynku stoi i niszczeje. W 2018 roku wykonano dokumentację, która szacowała wówczas na 6 mln zł koszty remontu. Dziś te koszty są prawdopodobnie dużo większe.
W 2017 roku za wybudowany nowy blok komunalny przy ul. Kamiennej 56 zapłacono 6,2 mln zł. 

 

Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?

mm
wt, 26 października 2021 15:55
Data ostatniej edycji: wt, 26 października 2021 19:31:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę