Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Kolejna droga powiatowa oficjalnie otwarta

Główne zdjęcie
Kot w Kotówku na otwarciu drogi

- Dzisiaj dzień ważny dla mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego i Gminy Jedwabne, a w szczególności dla mieszkańców wiosek Kotowo Plac i Kotówek – mówił podczas oficjalnego otwarcia drogi powiatowej Starosta Łomżyński Lech Szabłowski. Kolejna ukończona inwestycja będzie służyć ludziom.

Droga powiatowa 1923B Kotowo Stare – Kotowo Plac na długości 1 816 m została odremontowana. Za ponad 3 mln zł PBK sp z  o.o wykonało gruntowny remont tego odcinka. Inwestycja została sfinansowana w 60% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a po 20% dołożył Powiat i Gmina Jedwabne.

- To 10 droga wykonana na terenie naszej gminy w tej kadencji samorządu. W przyszłym roku planujemy kolejnych 5, a to dzięki instrumentom stworzonym przez Polski Rząd umożliwiający nam pozyskanie środków – podkreślał burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. - Było szereg próśb, aby tę drogę wyremontować. To była jedna z najniebezpieczniejszych i słabych jakościowo dróg na terenie naszej gminy. Obiecaliśmy i zrobiliśmy i za to chciałbym wszystkim, którzy się przyczynili podziękować – zakończył samorządowiec.

Infrastruktura, także drogowa, to poprawa życia mieszkańców i funkcjonowania Polski, na co uwagę zwrócił senator Marek Komorowski. Poseł Gwiazdowski zwracając się do samorządowców mówił: „Państwo spełniacie marzenia tych małych miejscowości, którzy oczekiwali na tego typu inwestycje. Nie byłyby zrealizowane, gdyby nie było dobrej współpracy rzadu i samorządu”. Radny wojewódzki Piotr Modzelewski, w imieniu swoim i wiecemarszałka Marka Olbrysia wskazywał, że: „Wielu przyjeżdżało i wielu obiecywało, ale nikt nie wykonywał. To była kiełbasa wyborcza.” 

- Drogi wcześniej wybudowane i funkcjonujące jako zupełnie dobre szlaki komunikacyjne ulegają ciągłej degradacji, w wyniku warunków atmosferycznych i coraz większego i cięższego transportu, również na drogach lokalnych. Pojawiają się coraz większe ciągniki, maszyny rolnicze, pojazdy transportowe. Musimy ciągle nadążać, aby sprostać oczekiwaniom , aby mieszkańcy mogli żyć w godnych, dobrych warunkach – wskazywał starosta Szabłowski.  

Wszyscy podkreślali dobrą współpracę z rządem i sprawstwo, które dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg jest możliwe.

 

Foto: Kot w Kotówku na otwarciu drogi
Foto:
Foto: Burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski
Foto: Starosta Łomżyński Lech Szabłowski
Foto:
Foto:
Foto: Radny wojewódzki Piotr Modzelewski
Foto:
Foto:
mm
pon, 25 października 2021 15:21
Data ostatniej edycji: pon, 25 października 2021 16:45:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę