Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Serdyński nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży

Główne zdjęcie
Piotr Serdyński

Piotr Serdyński, radny miejski, został nowym przewodniczącym PO w Łomży. Maciej Borysewicz, dotychczasowy przewodniczący, nie kandydował. Także Jacek Piorunek nadal pokieruje PO w powiecie łomżyńskim, a nowym szefem struktur regionalnych w Białymstoku został poseł Krzysztof Truskolaski.

W sobotę 23. października w całej Platformie Obywatelskiej odbywają się  powszechne wybory władz. Wybierani są przewodniczący struktur powiatowych, regionalnych i krajowych. Nie wszędzie tak jest, ale członkowie PO w Łomży nie mają wyboru. Na każdej z tych list jest tylko jedno nazwisko, choć dwie kratki. Mogą zaakceptować lub odrzucić kandydaturę. 

IMG_1039.JPG

Uzyskując 100% głosów, szefem miejskich struktur został Piotr Serdyński. To 29-letni prawnik, społecznik, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2018 roku ukończył Szkołę Liderów Politycznych. Pracuje jako krajowy asystent posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego. W 2018 roku został radnym Rady Miejskiej Łomży. Pełni funkcję przewodniczącego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Na pytanie o możliwych zmianach w Radzie Miasta, nowy przewodniczący wyjaśnia, że za wcześnie na takie ruchy. Zapowiada jednocześnie spotkanie z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.

- Przedstawię swoją wizję dalszej współpracy. Jak się ustosunkuje, to będzie miało wpływ na przyszłe relacje - precyzuje Serdyński. Przekonuje, że Platforma Obywatelska musi być otwarta na nowe środowiska, na społeczników, na ludzi. - Zachęcam młodych ludzi, aby angażowali się w życie publiczne. Platforma, Łomża i Polska potrzebuje młodych ludzi ich energii i kreatywności – dodaje.

Strukturami PO powiatu łomżyńskiego nadal pokieruje Jacek Piorunek. 56-letni prawnik, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz studiów prawniczych odbytych w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W latach 1994–1996 odbył aplikację prokuratorską w jednostkach prokuratury w Łomży oraz w Białymstoku. W latach 1995–1998 pracował jako prawnik oddziału NSZZ „Solidarność” w Łomży. W latach 1999-2002 pełnił urząd wicestarosty łomzyńskiego. W latach 2002–2006 pełnił funkcję zastępcy wójta gminy Wizna. Od 2006 roku radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, w latach 2007-2014 członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

38 uprawnionych członków Platformy Obywatelskiej w 100% do władzy regionalnej i krajowej poparło jedynych kandydatów. 

Przewodniczącym Zarządu Regionu w Białymstoku został  Poseł na Sejm RP Krzysztof Truskolaski. Tym samym kończy się era innego Posła Roberta Tyszkiewicza. Początkowo miał  startować w wyborach, ale po poparciu przez większość lokalnych struktur Truskolaskiego, odpuścił.

Bez niespodzianki odbyły się także wybory na przewodniczącego krajowego. Były premier i szef Rady Europejskiej Donald Tusk był jedynym kandydatem i uzyskał 100% głosów w Łomży.

 

Foto: Piotr Serdyński
Foto:
Foto: Jacek Piorunek
Foto: Krzysztof Truskolaski
mm
so, 23 października 2021 22:06
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2021 20:38:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę