Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Czy warto zamieszkać w Łomży?

Mieszkania w Łomży nie należą do najdroższych, a sama okolica obfituje w dużą ilość zieleni i piękne jeziora. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Zobacz, ile minimum trzeba zapłacić za nieruchomość oraz jakie okolice są najbardziej atrakcyjne dla mieszkańców Łomży.

Łomża jest miastem położonym na terenach historycznego Mazowsza, w województwie podlaskim. Swoją atrakcyjność zawdzięcza położeniu na wzgórzach morenowych. Łomża przyciąga z roku na rok coraz większe liczby turystów, ale czy tak samo jest z nowymi mieszkańcami? Łomża znajduje się na wschodnich terenach, a co za tym idzie - posiada na sprzedaż nieruchomości w niższych cenach. Adresowo - Mieszkania w Łomży to strona oferująca ich największy wybór w interesującym nas budżecie.

Średnie ceny mieszkań w Łomży

Na to, ile zapłacimy za m² mieszkania w Łomży, mają wpływ takie czynniki jak lokalizacja, ilość pokoi oraz standard wykończenia. Dane pochodzące z drugiego kwartału 2021 roku wskazują, że średnia cena mieszkań utrzymuje się na poziomie 6 146 zł/m². Najwięcej nieruchomości na sprzedaż posiada jeden, dwa lub trzy pokoje. Oczywiście znajdą się też takie o większej liczbie pomieszczeń. To właśnie za nie oraz za kawalerki zapłacimy najmniej. Średnia obowiązująca cena za lokal 1-pokojowy wynosi 5 866 zł/m², natomiast za mieszkanie 4-pokojowe zapłacimy niewiele mniej - 5 694 zł/m². Te najbardziej popularne pod względem wielkości nieruchomości będą wymagały od nas wpłacenia większej sumy pieniędzy. Przykładowo za 2-pokojowy lokal właściciele chcą otrzymać średnio 6 310 zł/m².

Mieszkania w Śródmieściu

W większości miast w Polsce mieszkania zlokalizowane blisko centrum należą do tych najdroższych. Nieco inaczej jest jednak w Łomży. Tutaj za nieruchomość w dzielnicy Śródmieście zapłacimy średnio 5 526 zł/m². To dużo mniej niż wyżej wspomniana średnia cen ogółu mieszkań w Łomży. Jeśli przeanalizujemy dane w rozbiciu na ilość pokoi w danej nieruchomości, to kwoty prezentują się następująco:

  • mieszkanie 1-pokojowe - 6 000 zł/m²

  • mieszkanie 2-pokojowe - 4 997 zł/m²

  • mieszkanie 3-pokojowe - 5 597 zł/m²

  • mieszkanie 4-pokojowe - 5 455 zł/m²

Dlaczego jest aż taka duża różnica w cenie między kawalerką a mieszkaniem 2-pokojowym? Śródmieście oferuje swoim mieszkańcom bardzo małą liczbę dostępnych kawalerek, dlatego można powiedzieć, że popyt na nie zdecydowanie przerasta podaż. Właściciele takich lokali zdają sobie sprawę z zapotrzebowania na nie i wiedzą, że młodzi ludzie będą w stanie zapłacić niemal każdą kwotę. Natomiast niska cena za mieszkanie 2-pokojowe jest wywołana ich dużą ilością, idącą w parze ze starym budownictwem. Niestety ciężko będzie znaleźć  w Śródmieściu mieszkanie wykończone w wysokim standardzie.

Czy w Łomży kupimy mieszkanie od dewelopera?

Łomża jest coraz chętniej wybierana jako miasto docelowe dla inwestycji deweloperskich. Nowo powstające osiedla są najczęściej zlokalizowane na spokojnych dzielnicach oddalonych od centrum. Takie rozwiązania są idealne dla rodzin z dziećmi oraz ludzi ceniących sobie ciszę i dużą ilość zieleni. Pamiętajmy, że nieruchomości na rynku pierwotnym są droższe od tych na rynku wtórnym.

tekst płatny

 

JJS
pt, 22 października 2021 14:14
Data ostatniej edycji: pt, 22 października 2021 15:30:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę