Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Ruchy sejsmiczne w Radzie Miasta

Główne zdjęcie
Artur Nadolny

Kurczy się Klub Radnych Mariusza Chrzanowskiego. Artur Nadolny przestał być członkiem prezydenckiego klubu i stał się radnym niezależnym. Jakie to będzie miało przełożenie na Radę Miasta Łomża, pokażą zbliżające się głosowania.

Artur Nadolny wszedł do Rady Miasta z listy Komitetu Wyborczego Mariusza Chrzanowskiego. Startował w okręgu wyborczym nr 4 i zdobył 244 głosy. W RM pełni funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Rozwoju i Przedsiębiorczości i wiceprzewodniczącego Komisji Rodziny, Sportu i Zdrowia. O przyczynach opuszczenia Prezydenckiego Klubu, radny nie chce mówić.

- Chciałem zostać niezależnym radnym. Nie przeszkadza to współpracować z prezydentem i innymi radnymi - mówi niezależny już radny Artur Nadolny.

Przesunięcie się Radnego w stronę niezależności może mieć spore konsekwencje na pracę Rady Miasta. Do tej pory z 23 radnych prezydent mógł liczyć na 13 radnych, czyli członków własnego Klubu i Klubu Platformy Obywatelskiej oraz Mariusza Tarkę, co prawda fotmalnie niezależnego radnego, ale zwykle głosującego razem z prezydenckimi radnymi. Wyjście Nadolnego z klubu prezydenckiego niczego nie przesądza. Prezydent nadal będzie miał większość w RM, choć może mniej pewną. Jeśli przyjmiemy, że Nadolny głosowałby z opozycją, to ich siła głosu wyniesie 11 do 12 prezydenckich. Jeśli któryś z radnych pomyli się w głosowaniu, dojdzie do innych wniosków niż Prezydent lub będzie nieobecny, wtedy Radę Miasta czeka trzęsienie ziemi. 

 

mm
pt, 22 października 2021 13:59
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2021 20:16:20

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę