Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy policjanci zatrzymują w Warszawie

Łomżyńscy policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie całego kraju. Mężczyzna upodobał sobie perfumy z drogerii tylko jednej sieci. Łączna wartość skradzionych kosmetyków to blisko 80 tysięcy złotych.

W poniedziałek, policjanci z Łomży zatrzymali w Warszawie  34-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna ze wspólnikiem na terenie całego kraju dokonywali kradzieży perfum w jednej z drogerii. W sumie, jak informują policjanci, wartość „fantów” oszacowano na 80 tysięcy złotych. 

Wcześniej, w sierpniu, w województwie lubuskim, łomżyńscy mundurowi zatrzymali 43-latka, wspólnika w złodziejskim procederze. Wtedy zatrzymany usłyszał 17 zarzutów i decyzją sadu trafił na 3 miesiące do aresztu. Od tego czasu wspólnik ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, aż do poniedziałku, kiedy to wpadł w ręce policjantów z Łomży. 

Mężczyźni uczynili sobie ze sprzedaży tych kosmetyków na ,,czarnym rynku" stałe źródło dochodu. Pierwszy raz ukradli w styczniu w Świebodzinie. Kolejne kradzieże miały miejsce w maju, czerwcu i w lipcu, gdzie było ich najwięcej bo aż 14. Przestępcy ,,na gościnnych występach" w Podkaskiem tylko w jeden lipcowy dzień ukradli perfumy o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Rozpoczęli w Łomży, odwiedzili też Augustów i skończyli w Grajewie. Łączna wartość strat oszacowana przez właścicieli w całym kraju wyniosła blisko 80 tysięcy złotych. Policjantom w ustaleniu tożsamości pomogły nagrania ze sklepowych monitoringów. Na podstawie zgromadzonych dowodów, przedstawiono mężczyznom 28 zarzutów kradzieży.

W środę decyzją sądu zatrzymany w Warszawie 34-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Łomża

 

mm
pt, 22 października 2021 10:39
Data ostatniej edycji: pt, 22 października 2021 11:17:00

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę