Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Banki Spółdzielcze pożyczą Miastu Łomża 25 mln zł

Główne zdjęcie
Ratusz w Łomży

Konsorcjum bankowe Banku Spółdzielczego w Łomży i Banku Spółdzielczego w Kolnie udzieli Miastu Łomża kredytu „na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta Łomża w 2021 r. oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów”.

Na ogłoszony w końcówce lipca przetarg o udzielenie kredytu Miastu Łomża zgłosiło się czterech oferentów. Najkorzystniejszą propozycję zgłosiło, i zostało wybrane, konsorcjum bankowe Banku Spółdzielczego w Łomży i Banku Spółdzielczego w Kolnie, które swoją usługę wyceniło na około 2,11 mln zł. Jak wynika ze specyfikacji, ratusz spłacać chce kredyt kwartalnie przez 14 lat czyli do 31. grudnia 2034 roku. Zaproponowany harmonogram wskazuje, że ponad połowę tego kredytu zamierzamy spłacać dopiero w 2032 (5 500 000 zł) i 2033 (7 300 000 zł) roku, w sumie 12,8 mln zł kapitału. Oprocentowanie kredytu ustalone ma być kwartalnie na podstawie stawki WIBOR 3M, notowanej w ostatnim dniu roboczym miesiąca poprzedzającego okres, za który naliczane są odsetki i marży banku (stała w okresie obowiązywania umowy). 

Formą zabezpieczenia kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową wystawiony przez Zamawiającego z kontrasygnatą Skarbnika Miasta. W okresie kredytowania dopuszcza się jednorazową możliwość odroczenia terminu spłaty rat kapitałowych na okres 12 miesięcy, co nie spowoduje wydłużenia okresu kredytowania. 

 

230804070022.gif
mm
śr, 20 października 2021 07:30
Data ostatniej edycji: śr, 20 października 2021 09:52:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę