Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

W 2022 roku Łomża zapłaci 85% więcej za prąd

PGE SA rozświetli łomżyńskie ulice, a Tauron zasili miejskie lokale i obiekty. Ratusz wybrał dostawców energii, a ceny prądu wzrastają drastycznie w 2022 roku, bo o około 85%.

Od kilku już tygodni słyszymy o spodziewanych podwyżkach cen prądu w Polsce. Gospodarstwom domowym cenę prądu zatwierdza URE, rządowa agencja, która kontroluje taryfy operatorów. Takiej „ochrony” nie mają odbiorcy hurtowi, a takim jest Miasto Łomża. 

W wyniku ogłoszonego przetargu, najniższą ofertę w części I - 3 268 756,61 zł złożył Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. z Krakowa i to ta firma dostarczy prąd do lokali i obiektów miejskich. W stosunku do 2021 roku opłaty wzrastają o ponad 87%.  

Przetarg na energię elektryczną do zasilania łomżyńskich ulic (część II) kwotą 2 350 056,08 zł wygrała firma PGE Obrót SA  z Rzeszowa. W odniesieniu do 2021 roku cena wzrasta o około 80%.

Te drastyczne podwyżki cen nie wynikają ze zwiększonego poboru prądu. Zawarty w specyfikacji wzrost zapotrzebowania na prąd w 2022 roku w części I, czyli do lokali i obiektów miejskich, wyniósł 8%. Natomiast pobór prądu o oświetlenia ulic szacunkowo wzrośnie w 2022 roku o 5%. Oczywiście ostateczne opłaty za prąd będą wynikały ze wskazań licznika, a nie z szacunków zawartych w specyfikacji. 

 

mm
wt, 19 października 2021 10:37
Data ostatniej edycji: wt, 19 października 2021 12:13:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę