Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

W porsche bez uprawnień czyli weekend w statystykach policji

Policjanci z łomżyńskiej drogówki podczas weekendu zatrzymali m.in. kierowcę porsche z zakazem prowadzenia pojazdów i nietrzeźwego traktorzystę, który jechał ciągnikiem bez aktualnych badań technicznych i oświetlenia.

Łomżyńscy policjanci w opublikowanym komunikacie informują o kilku kierujących, którzy nie powinni siedzieć za kierownicami swoich pojazdów.

35-latek jadąc porsche w sobotę o godz. 16 w Starych Kupiskach, przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 37 kilometrów na godzinę, czym zwrócił na siebie uwagę policjantów. Podczas kontroli okazało się, że łomżanin ma zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd w 2020 roku, więc auto zostało zholowane.

Inny kierujący jadąc mercedesem w niedzielę ulicą Szosa Zambrowska został zatrzymany przez patrol. Okazało się, że 69-letni kierowca posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Auto mieszkańca Wysokiego Mazowiecka trafiło na policyjny parking. Za niestosowanie się do sądowego zakazu Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Także w niedzielę policjanci drogówki jadąc drogą krajową numer 61 zauważyli ciągnik rolniczy, który był bez oświetlenia.  Panował już zmierzch i jego kierowca stwarzał realne zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu – zauważają mundurowi. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 77-letni miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi w systemach policyjnych ustalili, że cięgnik rolniczy nie posiada aktualnych badań technicznych. Mieszkaniec gminy Łomża od razu stracił prawo jazdy, a jego pojazd także został zholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, jak również odpowie za popełnione wykroczenie – informują policjanci. 

 

mm
pon, 18 października 2021 12:26
Data ostatniej edycji: pon, 18 października 2021 14:19:52

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę