Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Dużo dzieci w zamkniętym ośrodku dla uchodźców w Czerwonym Borze

145 osób przebywa w zamkniętej części Ośrodka dla Uchodźców w Czerwonym Borze – informuje Straż Graniczna. To prawdopodobnie w większości uchodźcy z polsko-białoruskiej granicy, a prawie połowa z nich to dzieci.

Z informacji przekazanych przez mjr Katarzynę Zdanowicz, Rzecznika Prasowego Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że w zamkniętej części ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze przebywa obecnie 145 osób. Głównie są to Irakijczycy. Jak przekazuje mjr Zdanowicz, przebywa ich w pobliskim ośrodku 123. Jest tam także 19 Afgańczyków i 3-ech Kameruńczyków. Głównie są to prawdopodobnie rodziny, ponieważ aż 63 osoby z tego grona to dzieci. 

Nie wiadomo jak docierają ci uchodźcy. Czy są to osoby zatrzymane na granicy polsko-białoruskiej czy z akcji przerzutu współpracowników afgańskich, która na dużą skalę została przeprowadzona w obawie przed Talibami. W ten sposób do Polski trafiło około 900 Afgańczyków. Zostali oni umieszczeni w ośrodkach, aby przeprowadzić procedury migracyjne. Jednak sądząc po narodowościach, należy przypuszczać, że to osoby z granicy oddalonej od nas o 120 km. Wiadomo, że cały czas trwa ruch w ośrodku. Przywożone są rodziny i wywożone z niego. Nie wiadomo dokąd trafiają. Straż Graniczna nie pozwala na kontakty organizacji pozarządowych z tymi osobami.

Przypomnijmy, otwarty ośrodek w Czerwonym Borze istniał już od wielu lat. W związku ze wzmożoną migracją na polsko-białoruskim odcinku granicy, Straż Graniczna podjęła decyzję o utworzeniu w Czerwonym Borze ośrodka zamkniętego. W ten sposób dwa z 3 budynków SG wyłączyła z systemu otwartego. 

 

mm
so, 16 października 2021 16:13
Data ostatniej edycji: so, 16 października 2021 17:08:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę