Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowy Komendant PSP w Łomży

Główne zdjęcie
Kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski, nowy komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

- Mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania strażaków – mówił dziennikarzom kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski, nowy komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. - To jest moja jedyna jednostka, w żadnej innej nie pracowałem. Mieszkam w Łomży i chciałbym coś tutaj zrobić, pozostawić po sobie – deklarował.

Akt Powołania z dniem 6. października 2021 roku na Komendanta Miejskiego PSP w Łomży kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski otrzymał z rąk st. bryg. Sebastiana Zdanowicza, Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

- Awans zawodowy to wspaniały doniosły moment w życiu każdego funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej – mówił Podlaski Komendant PSP i przypomniał zebranym samorządowcom, strażakom i gościom ścieżkę kariery nowego Komendanta Miejskiego. 

- Podczas wieloletniej służby, na różnych stanowiskach, Pan Kapitan realizował liczne zadania służbowe profesjonalnie i na wysokim merytorycznie poziomie, co zasługuje na szacunek i uznanie wśród współpracowników oraz przełożonych – podkreślał. - Najważniejsze jest to, że Pan jako człowiek, jako oficer dotrzymywał słowa. Jako człowiek, jako oficer klękamy tylko przed Bogiem, a w życiu idziemy wyprostowani – podkreślał st. bryg. Sebastian Zdanowicz.

- Rola Komendanta Miejskiego to wielopłaszczyznowa działalność na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie. To współpraca z innymi służbami, inspekcjami i wieloma podmiotami w celu zachowania bezpieczeństwa. Zdaję sobie sprawę jak dużym wyzwaniem jest pełnienie tej funkcji i jestem gotowy by to wyzwanie podjąć – mówił kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski dziękując za zaufanie i otrzymaną szansę. - Od początku mojej służby najważniejszymi wartościami były dla mnie dobro ludzi i relacje międzyludzkie. Podejmując działania kierowałem się zawsze bezpieczeństwem ludzi, którzy ze mną służyli w Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej czy też ludzi, którym ruszaliśmy z pomocą. Moja dewizą było ratowanie życia, zdrowia i mienia. Tym wartościom zamierzam być nadal wiernym – podkreślał. 

Nowy komendant nie chciał za wiele zdradzać planów zmian, jakie ewentualnie czeka łomżyńską jednostkę, a i zmiany personalne określił jako „niewielkie”. 

- Stawiam sobie za cel inwestowanie w zasoby ludzkie. Chciałbym postawić na szkolenia, na rozwój kadr oraz ulepszenie i unowocześnienie potencjału ratowniczego w granicach działalności PSP w Łomży – mówił do słuchających go przedstawicieli samorządów z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta, a także zgromadzonych przedstawicieli instytucji publicznych oraz strażaków PSP.

- Pilnie potrzebujemy trzech pojazdów ratowniczych. Dla grupy wodno-nurkowej, która potrzebuje pojazdu, nazywamy go dwójka, który się teraz remontuje. Samochód ciężki (8 tys. litrów), którego czasokres przydatności minął. Takie podstawowe rzeczy – wyliczał. - Potrzeb jest dużo więcej, mam tu taką listę i po kolei małymi kroczkami będę się starał wypełnić. 

Kwiaty, życzenia sukcesów, gratulacje i deklaracje wsparcia składali m.in. wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki z przewodniczącą Rady Miasta Alicją Konopką.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wspólnie ze wicestarostą Marią Dziekońską podarowali nowemu dowódcy jednostki figurkę Św. Floriana. 

- Jedną z najważniejszych wartości jest poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani co do tego, że Pan Komendant wspólnie ze swymi strażakami będzie kontynuował działania poprzedników i Komenda Miejska PSP w Łomży będzie ciągle tą wiodącą, jedną z najlepszych, a może najlepszą komendą w całym garnizonie podlaskim – mówił Lech Szabłowski i życzył, aby św. Flofian czuwał nad bezpieczeństwem Komendanta i oczywiście wszystkich strażaków. 

- Chciałbym życzyć Panu spokojnej pracy, jak najmniej zdarzeń, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę z charakteru i specyfiki pracy strażaka. Jest to bardzo trudna i odpowiedzialna praca, którą dzisiaj możemy nazwać powołaniem czy też misją służenia naszym mieszkańcom – mówił w imieniu samorządowców z terenu powiatu łomżyńskiego burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. 

Płk Paweł Gałązka, dowódca 18. ŁPL i Garnizonu Łomża przypomniał swoje credo żołnierza. Są dwie wartości: 

Obowiązkiem każdego dowódcy, kierownika, jest dobrze i mądrze zarządzać – dowodzić. 

Natomiast prawem podwładnych jest, żeby być właściwie i dobrze zarządzanym. Tego Panu kapitanowi życzę i witam w gronie kierowników, komendantów, dowódców Garnizonu Łomża – zakończył.  

Kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski swoja służbę rozpoczął w 2001 roku od stopnia strażaka. Ukończył z wyróżnieniem kurs kwalifikacyjny podoficerów w Bydgoszczy, następnie Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie. Ukończył studia I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując stopień młodszego kapitana, następnie studia II stopnia. 

Podnosił swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych i jest aktywnym druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie, gm. Piątnica. W latach 2001-2016 pełnił służbę w pododdziale bojowym PSP w Łomży pełniąc obowiązki strażaka, kierowcy, dowódcy zastępu, nurka msw oraz nurka msw kierującego pracami podwodnymi. Od 2016 roku pełnił służbę na stanowisku kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży jako dyżurny stanowiska kierowania, a następnie dyżurny operacyjny. Od 7 sierpnia 2021 roku pełnił obowiązki komendanta miejskiego PSP w Łomży. W dotychczasowej karierze obecny Komendant Miejski reprezentował komendę w sportach pożarniczych, zawodach nurkowych oraz zawodach w tenisie stołowym. Otrzymał wiele odznaczeń, m.in. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowych.

 

Foto: Kpt. mgr inż. Jacek Marek Bargielski, nowy komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
śr, 06 października 2021 22:15
Data ostatniej edycji: cz, 07 października 2021 08:20:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę