Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 października 2021 napisz DONOS@

"Jednaczewo zmienia swój obraz"

- Obraz naszej ojczyzny bardzo istotnie zmieniają samorządy lokalne, w szczególności z poziomu gminy czy powiatowe. Stąd też powstał Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – mówił na otwarciu trzech ulic w Jednaczewie Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej, Zielonej i Piaskowej w Jednaczewie spotkali się mieszkańcy, samorządowcy i przedstawiciele Rządu, aby dokonać oficjalnego otwarcia inwestycji. Wybudowane w tym roku ulice cieszą mieszkańców i poprawiają jakość życia. W sumie liczą 930 metrów jezdni zbudowanej częściowo z kostki brukowej, a częściowo z asfaltu. Wykonano także pobocze ( po obu stronach), odwodnienie na 110 m i przebudowano dwa skrzyżowania. Całkowity koszt oddanych do użytku dróg wyniósł 1 mln 170 tys. zł. Połowę tej kwoty Gmina Łomża otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Po raz pierwszy także do inwestycji „dorzuciło” się Nadleśnictwo Łomża przekazując 100 tys. zł. 

- Jednym z głównych zadań każdego samorządu, a więc także i Gminy Łomża, jest budowa utwardzonych nawierzchni dróg. Z całą wspólnotą samorządową jesteśmy zgodni i przekonani o tym, że ma to korzystny wpływ na rozwój całego regionu – mówił Piotr Kłys wójt Gminy Łomża i Jednaczewianin. - Cieszy nas bardzo, że poprzez te inwestycje jak i wcześniejsze Jednaczewo zmienia swój obraz. Ta wieś pięknieje. Mamy nowe boisko, nowy plac zabaw, siłownię zewnętrzną, altanę …. - wyliczał Kłys, dziękując przy tym wojewodzie podlaskiemu Bogdanowi Paszkowskiemu za decyzje i wsparcie. 

W swoim wystąpieniu samorządowiec podkreślał rolę pracowników Urzędu Gminy, którzy angażowali się w proces inwestycyjny, szczególnie Katarzynie Jastrzębskiej i Mateuszowi Pokropowiczowi.

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski podkreślał w wystąpieniu przy takich inwestycjach inspirującą i wiodącą rolę samorządu. "Bez przygotowania, bez projektu, bez wniosku  nie byłoby tej drogi" – mówił.

Marek Komorowski, senator RP zwracał uwagę na rolę Rządu PiS w procesie finansowania inwestycji.

- Są programy, to jedna rzecz, ale że są pieniądze na te programy to druga. Pieniądze, których wcześniej nie było – podkreślał.

Dariusz Godlewski Nadleśniczy Łomży podkreślał dobre relacje z wójtem Kłysem, które zaowocowały po raz pierwszy, ale nie ostatni, współfinansowaniu inwestycji. Zapowiedział także korzystanie ze wzmocnionej ul. Szkolnej przez transport Nadleśnictwa. 

Na koniec Wojewoda Podlaski, Przewodniczący Rady Gminy i Wójt Gminy w dowód wdzięczności otrzymali od mieszkańców Jednaczewa, koszyki ze smakołykami. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę