Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

MPK wprowadza szkolny rozkład jazdy

Od 1. września autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu szkolnego – informuje MPK. Przedsiębiorstwo wprowadza także kilka zmian.

LINIA 6 – Zmiana dotyczy godzin kursowania i godzin odjazdów z poszczególnych przystanków oraz zakresu kursowania. Linia numer 6, zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców, pozwoli na skomunikowanie dużych osiedli mieszkaniowych z ulicą Rybaki gdzie znajdują się Centrum Rehabilitacji Caritas oraz bulwary miejskie. Zmiana godzin kursowania ma na celu dostosowanie dojazdu do zakładów pracy oraz do ZSMiO na ul. Przykoszarowej. Przebieg trasy pozostaje bez zmian. 

LINIA 14 - Wyznaczenie nowej trasy linii 14 jest działaniem dostosowującym funkcjonowanie tej linii i ma na celu utworzenie szybkiego połączenia pomiędzy południową częścią miasta (Rondo Szosa do Mężenina) i północną częścią (pętla Targowica). Proponowany przebieg trasy przecina Łomżę z północy na południe tworząc jednocześnie bezpośrednie połączenie rejonu ulic Nowogrodzka/Sikorskiego z dworcem autobusowym, Targowiskiem miejskim, wykorzystując przystanek na Centrum Przesiadkowym (dworzec) oraz umożliwia dojazd z Centrum przesiadkowego do PWSIiP. Jednocześnie proponowany przebieg umożliwia mieszkańcom miasta, poprzez skorzystanie z głównego ciągu komunikacyjnego jakim jest Aleja Legionów, na dotarcie do Ogródków działkowych im. Jakuba Wagi przy Szosie do Mężenina.

LINIA 18 – W celu realizacji zapotrzebowania mieszkańców z rejonów nowych osiedli mieszkaniowych (ul. Szmaragdowa) dwukrotnie zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 18 w roku szkolnym. Przebieg trasy pozostaje bez zmian.  

źródło: MPK Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę