Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Lecimy z Łomży do Grecji, Hiszpanii i Turcji

- Od razu przed pierwszą majówką łomżyniacy ruszyli do naszego biura, żeby wybrać się z Polski na wymarzone wakacje za granicą – ucieszył się Jacek Perkowski, współwłaściciel renomowanego Biura Podróży Aviarest z Łomży, które otwiera Europę i świat od ponad 11 lat mieszkańcom miasta i Ziemi Łomżyńskiej. W połowie słonecznych wakacji ruch na Farnej jak w stolicy, tylu ludzi szuka rajskich widoków, czystej plaży, lazurowej wody i egzotycznej kuchni. - Nasi klienci preferują w tym roku wybór ofert „last minute”, które są obarczone w mniejszym stopniu komplikacją procedur covidowych na granicach.

Do maja 2021 ruch był umiarkowany, o wiele mniejszy niż rok i dwa lata w takim okresie. Jeszcze pamiętamy, jak w biurze pojawiły się po ogłoszeniu pandemii przezroczyste tafle pleksi, jak klienci komunikowali się z personelem w maskach, telefonicznie i mailowo. Teraz znów lipiec ciepły, drzwi otwarte, co i rusz wchodzą ludzie, zainteresowani lotami rejsowymi i imprezami turystycznymi. Jak rok temu z początkiem wakacji otworzyły się granice w Unii Europejskiej, to czuliśmy, że powracamy do normalności. Obecnie w Europie wszystkie granice otwarte, ale łomżyniacy chcą lecieć również do USA, gdzie na razie mogą wyruszyć tylko obywatele amerykańscy albo rezydenci (tj. z Zieloną Kartą), natomiast Kanada prawdopodobnie zostanie otwarta od września.
- Z dużą niecierpliwością czekamy na przywrócenie wiz turystycznych, gdyż kierunek do Ameryki Północnej interesuje wielu naszych klientów - wyjaśnia tematykę ruchu turystycznego drugi rok w stanie pandemii specjalista. 

Zobaczyć i przeżyć jak najwięcej 
Klienci Biura Aviarest najchętniej wybierają Grecję jako kierunek wyprawy po radość, przygodę i poznanie atrakcji z zabytkami starożytności. Grecja jest nieustannie atrakcyjna, ponieważ oferuje kilkanaście kierunków na wyspy i łatwą procedurę podróżowania dla osób zaszczepionych. Dlatego błyskawicznie na popularności zyskała Hiszpania, tak jak Albania, Czarnogóra i Cypr, gdzie władze na ten moment nie wymagają od turystów certyfikatów szczepienia ani testów, których wykonanie kosztuje ok. 100-300 zł (zależnie od typu testu), co przy 4-osobowej rodzinie generuje dodatkowe koszty wypoczynku. Trzeci kierunek wylotów na wakacje z Biurem Podróży Aviarest to Turcja, gdzie jest bardzo korzystna relacja ceny do jakości, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W hotelach są zjeżdżalnie, baseny, smaczna i obfita kuchnia.

Hiszpańska Katalonia2.jpg

- A nad Morzem Śródziemnym zawsze pogodnie spędza się czas - zapewnia Pan Perkowski. - Łomżyniacy wykupują opcjonalnie wycieczki, wypożyczają na miejscu samochody, podróżują też lokalną komunikacją: koleją podmiejską i autobusami. Ludziom zależy, żeby przez 7, 10 czy 14 dni na urlopie za granicą zobaczyć i przeżyć jak najwięcej.

Na egzotyczny Egipt w Afryce Europejczykom z Łomży jest za wcześnie - tam za gorąco. Wybiorą się ku piramidom i rafie koralowej chętniej we wrześniu i październiku, gdy temperatury Kairu i nad Nilem zelżeją.  

Zaszczepieni szybciej pokonają granicę
Drugi rok pandemii spowodował, że bardzo dba się na lotniskach, w środkach transportu i hotelach o stan czystości. Zmalało zainteresowanie wylotami do Chorwacji, gdy tańsza okazała się Czarnogóra. O połowę mniejsze obłożenie miejsc w ośrodkach turystycznych, w kurortach i na szlakach wędrownych daje wrażenie większej swobody i komfortu w przemieszczaniu się. Ceny w miejscowościach za granicą są zbliżone do ubiegłorocznych, a często niższe niż w Polsce nad Bałtykiem i w Tatrach. Miłośnicy odległych i egzotycznych krajów - Meksyku, Dominikany i Kuby w Ameryce Płn., Maroka i Kenii w Afryce, Indii i Wietnamu - o możliwościach wymarzonej podróży dowiedzą się więcej na Farnej.
- Wydaje się, że ten rok jest lepszy dla branży turystycznej - ocenia Jacek Perkowski. - Chęć wyprawy na prawdziwe wakacje marzeń wzmaga się, gdyż ustępuje pandemia Covidu, a procedury przeciwko rozprzestrzenianiu się zarazków koronawirusa sa prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Z obserwacji i doświadczenia wiem, że kto się zaszczepi, z o wiele większą łatwością pokona granice.

Mirosław R. Derewońko

 

Z Łomży do Grecji, Tunezji, Hiszpanii i Włoch

Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę