Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Z Łomży do Grecji, Tunezji, Hiszpanii i Włoch

Główne zdjęcie
Jacek Perkowski z żoną Anną w chłodny poranek z widokiem na wulkan Bromo na wysokości 2329 m n.p.m. na wyspie Jawa w Indonezji

- Nasi Klienci są przeszczęśliwi, że wreszcie mogli wyruszyć z Polski na upragnione i wymarzone wakacje za granicą – opowiada Jacek Perkowski, współwłaściciel renomowanego Biura Podróży Aviarest z Łomży, dzięki któremu mieszkańcy miasta i Ziemi Łomżyńskiej zwiedzają od ponad 10 lat, między innymi, Bułgarię, Chorwację i Egipt. Wakacyjny wypoczynek w sierpniu trwa w najlepsze, a wiele wskazuje, że turyści spragnieni słońca, czystej plaży, rajskich widoków i egzotycznej kuchni ruszą w podróż marzeń także we wrześniu i październiku.

Po przymusowej przerwie w ruchu turystycznym, jaką spowodowało ogłoszenie stanu epidemii w krajach Europy, a w Polsce w połowie marca 2020, w Biurze Podróży Aviarest przy ul. Farnej 12 w Łomży drzwi znowu szeroko otwarte. - Ale byliśmy w biurze przez cały czas pandemii, tyle że nasi Klienci kontaktowali się z nami przez szybę, telefonicznie lub mailowo – wyjaśnia wyjątkowe okoliczności w historii Polski, co wpłynęło na dzieje Łomży i losy firmy. Na przykład, do tej pory biurka są oddzielone przezroczystą szybą od klienta, który musi mieć w biurze Aviarest maskę przeciw zarazkom koronawirusa na twarzy. - Byliśmy pogotowiem podróżniczym. Ciągle dzwonili do nas i przychodzili ludzie, zdenerwowani, rozczarowani, przestraszeni, co dalej będzie z zamówionymi przez nich lotami rejsowymi i imprezami turystycznymi. Uspokajaliśmy, że terminy wylotów, podróży i wczasów będą przesuwane, ewentualnie linie lotnicze dokonają zwrotu wpłaconych pieniędzy. I realizowaliśmy zwroty, jednak, na szczęście, rządy: Polski i krajów Europy z początkiem lipca znów otworzyły granice w Unii Europejskiej. Wracamy powoli do normalności.

Z Aviarest do Europy, Afryki i Ameryki

Dzięki otwarciu granic, klienci Biura Aviarest znowu wybierają swoje ulubione kierunki wyprawy po odpoczynek, przygodę i niezapomniane wrażenia do: Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Albanii i Chorwacji. Łomżyniacy ponownie wykazują duże zainteresowanie wylotami do USA i Kanady, a ich krewni zza Oceanu Atlantyckiego w czasie wakacyjnym odwiedzają rodzinne strony. Jednak na razie, w porównaniu z okresem sprzed roku, ruch turystycznych jest o około dwie trzecie mniejszy. 

DSC04618.jpg

- Teraz otworzyły się, w połowie sierpnia, kolejne destynacje, bardzo lubiane przez łomżyniaków – informuje Pan Perkowski o wycieczkach i pobytach w Turcji, Tunezji i Egipcie. Najpopularniejsza nadal pozostaje Grecja, kolebka cywilizacji europejskiej, sztuki, filozofii i architektury. Paradoks epidemii sprawił, że na lotniskach, w środkach transportu i w hotelach jeszcze bardziej poprawił się stan czystości. - Na lotniskach jest sterylnie, jakby wchodziło się do szpitala – porównuje obrazowo współwłaściciel Biura Aviarest w Łomży. - Nasi Klienci, powracający z urlopów i wakacji, opowiadają o tym i piszą do nas z zadowoleniem, że w porównaniu z poprzednimi latami jest o połowę mniejsze obłożenie w kurortach i na szlakach turystycznych, a przez to mniej tłoku, ścisku i przepychania się. Jednocześnie nasi Klienci doceniają czystość i bezpieczeństwo w hotelach, oraz niższe do 40% ceny. Oczekujemy na otwarcie kolejnych krajów egzotycznych, na przykład, Maroka i Kenii w Afryce, Tajlandii, Indii i Wietnamu w Azji. Czekamy też na pełniejszą wymianę turystyczną i rodzinną pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Zapraszamy na Farną.

Mirosław R. Derewońko    


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę