Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Akt oskarżenia za wyrzucenie psa przez okno

Główne zdjęcie
Temida, zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Łukaszowi J., mieszkańcowi Łomży, któremu zarzucono popełnienie przestępstw znęcania się nad zwierzęciem i uśmiercenia. Mężczyzna w połowie stycznia wyrzucił psa z 4-go piętra, a zwierzę nie przeżyło upadku.

W skierowanym akcie oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Łomży zarzuca 33-letniemu Łukaszowi J., mieszkańcowi miasta, popełnienie przestępstw z art. 35 ust. 1 i art. 35 ust. 1a Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt. Śledczy ustalili, że „od 1 grudnia 2020 roku do dnia 16 stycznia 2021 roku w Łomży, znęcał się nad swoim psem w ten sposób, że rzucał nim o podłogę oraz różnymi przedmiotami”. Ponadto, „16 stycznia 2021 roku wyrzucił zwierzę z okna z mieszkania znajdującego się w bloku na IV piętrze, wskutek czego szczeniak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł”.

Za zarzucany czyn grozi Łukaszowi J. kara do trzech pozbawienia wolności. 

Przypomnijmy, 16. stycznia pijany mężczyzna przy ul. Poznańskiej, kilka minut przed godz. 14.00 wystawiał szczeniaka na parapet okna 4-go piętra i prawdopodobnie wyrzucił psa. Przybyli na miejsce policjanci bez trudu ustalili mieszkanie, ponieważ na klatce schodowej awanturę. Okazało się, że dochodziła z mieszkania na czwartym piętrze. Roztrzęsiona 42-latka oznajmiła mundurowym, że w domu mieli psa. Jednak od kilku sekund już go nie mają. Dodała, że mieszkający z nią mężczyzna, od ponad miesiąca, znęcał się nad zwierzakiem, między innymi wystawiał go na parapet. Z relacji kobiety wynikało, że ta sytuacja miała też miejsce chwilę przed wyrzuceniem szczeniaka. W momencie, kiedy 42-latka próbowała zabrać psa z parapetu, mężczyzna jej na to nie pozwolił i po chwili wyrzucił zwierzę przez okno. 

Teraz za znęcanie się i uśmiercenie zwierzęcia odpowie przed sądem.

 

33-latek podejrzany o wyrzucenie psa nie trafił za kratki
Wyrzucił psa z 4 piętra

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę