Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

33-latek podejrzany o wyrzucenie psa nie trafił za kratki

Mężczyzna, który w sobotę wyrzucił psa z 4-go piętra z bloku na „Bawełnie” nie trafił za kratki. Sąd nie przyjął wniosku prokuratury w tej sprawie – informuje Radio Białystok.

Przypomnijmy, w sobotę około godz. 14 policjanci znaleźli martwe zwierzę pod jednym z bloków na „Bawełnie”. Od razu pojawiło się przypuszczenie, ze ktoś wyrzucił tego psa z okna. Funkcjonariusze  ustalili mieszkanie, z którego prawdopodobnie wyrzucono zwierzę. Roztrzęsiona kobieta wyjaśniła, że „mieli psa”, ale już nie mają. W tej sprawie zatrzymano 33-latka, który wystawiał szczeniaka na parapet okna 4-go piętra i prawdopodobnie wyrzucił psa. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i usłyszał  zarzut znęcania się i zabicia zwierzęcia. 

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o 3-miesięczny areszt, ale nie został on uwzględniony. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem sądu, zapadnie decyzja w prokuraturze o ewentualnym zażaleniu na postanowienie.

Sąd poza aresztem może także zastosować tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze np. dozór policyjny czy poręczenie majątkowe. Należy pamiętać, że areszt nie jest sankcją za przestępstwo, a środkiem zapobiegawczym. Ma na celu zapobieganie mataczeniu, czyli wpływaniu na okoliczności sprawy. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę